Իրանն ու Պակիստանը ձգտում են ընդլայնել ռազմական համագործակցությունը
Իրանի պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Մաջիդ Իբն Ռեզան Թեհրանում Պակիստանի բանակի հրամանատար, ֆելդմարշալ Սայիդ Ասիմ Մունիրի հետ հանդիպման ժամանակ հայտնել է Թեհրանի պատրաստակամությունը՝ ընդլայնելու համագործակցությունը Իսլամաբադի հետ պաշտպանության ոլորտներում։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ հայտնում է իրանական IRNA գործակալությունը:
Նշվում է, որ Պակիստանի բանակի հրամանատարի հետ հանդիպման ժամանակ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատարը երախտագիտություն է հայտնել Իսլամաբադի սկզբունքային դիրքորոշումների համար՝ Իրանի Իսլամական Հանրապետությանն աջակցելու հարցում։
Նա ընդգծել է երկու երկրների միջև պաշտպանական և անվտանգության համագործակցության ընդլայնումը, տարածաշրջանային անվտանգության մեխանիզմների ձևավորումը և սիոնիստական ​​ռեժիմի սպառնալիքների դեմ համատեղ դիմակայությունը։
Պակիստանի բանակի հրամանատարը, որը Թեհրանում է գտնվում հանգուցյալ հոգևոր առաջնորդի հուղարկավորության արարողությանը մասնակցելու համար, գնահատել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության հյուրընկալությունը, ցավակցություն է հայտնել Իրանի կառավարությանը, ժողովրդին։

Иран и Пакистан стремятся к расширению военного сотрудничества
Исполняющий обязанности министра обороны Ирана Маджид Ибн Реза выразил готовность Тегерана расширить сотрудничество с Исламабадом в оборонном секторе во время встречи с командующим пакистанской армией фельдмаршалом Саидом Асимом Муниром в Тегеране.
Как передает Арменпресс, об этом сообщило информационное агентство IRNA.
Отмечается, что в ходе встречи с командующим пакистанской армией исполняющий обязанности министра обороны выразил благодарность Исламабаду за принципиальную позицию в вопросе поддержки Исламской Республики Иран.
Он подчеркнул необходимость расширения сотрудничества в области обороны и безопасности между двумя странами, формирования региональных механизмов безопасности и совместного противодействия угрозам сионистского режима.
Командующий пакистанской армией, который находится в Тегеране для участия в похоронах духовного лидера, высоко оценил гостеприимство Исламской Республики Иран и выразил соболезнования иранскому правительству и народу.