ՀՀ ԶՈւ-ում կադրային փոփոխություններ են տեղի ունեցել
Հայաստանի զինված ուժերում կադրային փոփոխություններ են տեղի ունեցել, նշանակվել են բանակային կորպուսների նոր հրամանատարներ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ հիմք ընդունելով ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի առաջարկությունները` ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը ստորագրել է հրամանագրեր, որոնց համաձայն․
Գեներալ-մայոր Գարեգին Պողոսյանը նշանակվել է հատուկ բանակային կորպուսի հրամանատար՝ ազատվելով 2-րդ բանակային կորպուսի հրամանատարի պաշտոնից։
Գեներալ-մայոր Սիմոն Նազարյանը նշանակվել է 2-րդ բանակային կորպուսի հրամանատար՝ ազատվելով 3-րդ բանակային կորպուսի հրամանատարի պաշտոնից,

В Вооруженных силах Армении произошли кадровые изменения
В Вооруженных силах Армении произошли кадровые изменения, назначены новые командиры армейских корпусов.
Как передает Арменпресс, принимая за основу предложения премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна, президент Ваагн Хачатурян подписал указы, согласно которым:
- генерал-майор Гарегин Погосян назначен командиром специального армейского корпуса и освобожден от должности командира 2-го армейского корпуса.
- генерал-майор Симон Назарян назначен командиром 2-го армейского корпуса и освобожден от должности командира 3-го армейского корпуса.
- полковник Арцрун Ованнисян назначен начальником Национального исследовательского университета обороны министерство обороны.