Վարչապետն AMAA բարեգործական ՀԿ–ի նախագահի հետ քննարկել է Վարդենիսում նոր կրթահամալիրի կառուցմանը վերաբերող հարցեր
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է AMAA բարեգործական հասարակական կազմակերպության նախագահ Գարի Ֆիլիպսի գլխավորած պատվիրակությանը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, զրուցակիցները քննարկել են ՀՀ Կառավարության և AMAA–ի համագործակցությամբ Վարդենիս խոշորացված համայնքում կրթահամալիրի կառուցման ծրագրին վերաբերող հարցեր։
Վարչապետը կարևորել է նախագծի իրականացումը, ինչի շուրջ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել դեռևս ամիսներ առաջ և նշել, որ կրթության ոլորտում ենթակառուցվածքների զարգացումը ՀՀ Կառավարության առաջնահերթություններից մեկն է։
Միաժամանակ, երկրի ղեկավարը շեշտել է կրթահամալիրը Կառավարության սահմանած ստանդարտներին համապատասխան կառուցելու անհրաժեշտությունը։ Նիկոլ Փաշինյանը հույս է հայտնել, որ համագործակցությունն AММA-ի հետ կշարունակվի նաև այլ ուղղություններով։
Նշվել է, որ Վարդենիսի 700 տեղ հզորությամբ կրթահամալիրի կառուցման աշխատանքները կիրականացվեն 2026–2029 թվականներին։

Премьер-министр Пашинян обсудил с руководителем благотворительной организации AMAA вопросы строительства нового образовательного комплекса в Варденисе
Премьер-министр Никол Пашинян принял делегацию во главе с руководителем благотворительной общественной организации AMAA Гари Филлипсом.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью администрации премьер-министра Армении, собеседники обсудили вопросы, касающиеся программы строительства в сотрудничестве между правительством Республики Армения и AMAA образовательного комплекса в укрупненной общине Варденис.
Премьер-министр подчеркнул важность реализации проекта, договоренность о котором была достигнута еще месяцы назад, и отметил, что развитие инфраструктур в сфере образования является одним из приоритетов правительства Республики Армения. Вместе с тем глава государства подчеркнул необходимость строительства образовательного комплекса в соответствии с установленными правительством стандартами. Никол Пашинян выразил надежду, что сотрудничество с AMAA продолжится также и в других направлениях.
Было отмечено, что работы по строительству образовательного комплекса в Варденисе на 700 мест будут осуществлены в 2026–2029 годах.