Տեղի է ունեցել հայ-ամերիկյան «Արծիվ գործընկեր-2026» զորավարժության փակման արարողությունը
«Զառ» ուսումնական կենտրոնում հունիսի 25-ին տեղի է ունեցել «Արծիվ գործընկեր-2026» զորավարժության փակման հանդիսավոր արարողությունը։
Զորավարժության ղեկավար կազմը շնորհակալություն է հայտնել անձնակազմին՝ արդյունավետ համագործակցության, մասնագիտական բարձր պատրաստվածության, վարժանքների հաջող ընթացքի և փորձի փոխանակման համար։
Փակման արարողության շրջանակում տեղի է ունեցել անձնակազմի պարգևատրման արարողություն։
Հունիսի 17-25-ը Հայաստանում անցկացվող «Արծիվ գործընկեր-2026» զորավարժության նպատակն էր բարձրացնել մասնակից ստորաբաժանումների փոխգործակցության մակարդակը միջազգային խաղաղապահ առաքելությունների իրականացման ընթացքում, կատարելագործել համատեղ գործողությունների կազմակերպումը՝ ամրապնդելով գործընկեր երկրների միջև համագործակցությունը։
«Արծիվ գործընկեր»-ը հայ-ամերիկյան համատեղ զորավարժություն է։ Այս տարի զորավարժությանը մասնակցել են նաև Ֆրանսիայի և Հունաստանի զինված ուժերի ներկայացուցիչներ։

The Eagle Partner-2026 military exercise hosted in Armenia concluded on June 25, the Armenian Ministry of Defense said in a statement.
Eagle Partner is a joint Armenian–American exercise. This year, French and Greek troops also participated in the drills.
During the closing ceremony at the Zar Training Center, the exercise leadership expressed gratitude to the personnel for effective cooperation, high professional readiness, the successful conduct of training, and the exchange of experience.
As part of the closing ceremony, an awards ceremony for personnel took place.
The purpose of the Eagle Partner-2026 exercise, which was held in Armenia from June 17 to 25, was to increase the level of interoperability between participating units during international peacekeeping missions, improve the organization of joint operations, and strengthen cooperation between partner countries.