Բելառուսական մանկական ֆուտբոլային թիմը Բրյանսկում հայտնվել է ԱԹՍ-ների հարվածի տակ. կա 1 զոհ, 6 վիրավոր
Ուկրաինական անօդաչու թռչող սարքերը հարվածել են բելառուսական մանկական ֆուտբոլային թիմին տեղափոխող ավտոբուսին, որը երեխաներին Գոմելից տեղափոխում էր Գելենջիկ՝ հանգստանալու։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնել է Բրյանսկի մարզի նահանգապետի պաշտոնակատար Եգոր Կովալչուկը Կովալչուկը Telegram-ում:
Սպանվել է թիմին ուղեկցող կինը: Վեց մարդ, այդ թվում՝ չորս երեխա, վիրավորվել է: Բոլոր տուժածները տեղափոխվել են հիվանդանոց, որտեղ նրանց բժշկական օգնություն է ցուցաբերվել, հավելել է Կովալչուկը:
Նա նշել է, որ մնացած ուղևորները մոտ օրերս կվերադառնան տուն։
ՌԴ քննչական կոմիտեի տվյալներով՝ Բրյանսկի մարզի A240 մայրուղում անօդաչու թռչող սարքերը հարվածել են երկհարկանի ավտոբուսի: Ավտոբուսում եղել է 44 ուղևոր, այդ թվում՝ Գոմելի մարզի Ռեչիցա քաղաքի մանկապատանեկան թիվ 2 մարզադպրոցի (Գոմելի մարզ) 28 աշակերտ:
Ռուսաստանի քննչական կոմիտեն գործ է հարուցել «Ահաբեկչություն» հոդվածով:
Ռուսական ուժերն էլ հարվածել են Ուկրաինային. Զապորոժիեում 1 մարդ է զոհվել, ևս 7 մարդ՝ վիրավորվել։ Սումիի մարզում ԱԹՍ-ները հարվածել են քաղաքացիական ենթակառուցվածքի օբյեկտների։ 4 մարդ վիրավորվել է, այդ թվում՝ երեխա։ Հարվածի տակ է հայտնվել նաև Սումիի մարզի ձիավարության մարզական դպրոցը, կենդանիներն անկել են։

В Брянске под удар беспилотников попала детская футбольная команда из Белоруссии: погибла 1 женщина, 6 человек ранены, среди них 4 детей
Украинские беспилотники поразили автобус, перевозивший детскую футбольную команду из Белоруссии. Детей везли из Гомеля в Геленджик на каникулы. Как передает “Арменпресс”, об этом сообщил в Telegram исполняющий обязанности губернатора Брянской области Егор Ковальчук.
Погибла женщина, сопровождавшая команду. Шесть человек, в том числе четверо детей, получили ранения. Все пострадавшие были доставлены в больницу, где им оказали медицинскую помощь.
Ковальчук отметил, что осталзные пассажиры вернутся домой в ближайшие дни.
По данным Следственного комитета Российской Федерации, беспилотники поразили двухэтажный автобус на трассе А240 Брянской области. В автобусе находились 44 пассажира, в том числе 28 учеников детской и юношеской спортивной школы № 2 города Речица Гомельской области.
Следственный комитет России возбудил дело по статье “Терроризм”.
Российские войска также нанесли удар по Украине. В Запорожье погиб 1 человек и 7 получили ранения. В Сумской области беспилотники поразили объекты гражданской инфраструктуры. 4 человека получили ранения, в том числе ребенок. Под удар попала и спортивная школа верховой езды Сумской области, пали лошади.