Թրամփը հայտարարել է, որ հնարավոր ամեն բան կանի ռուս-ուկրաինական հակամարտությունը կարգավորելու համար
ԱՄՆ նախագահը Ֆրանսիայում Մեծ յոթնյակի գագաթնաժողովի շրջանակում Կատարի էմիրի հետ հանդիպմանը հայտարարել է, որ պատրաստ է առավելագույն ջանքեր գործադրել ռուս-ուկրաինական հակամարտությունը կարգավորելու համար։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ հանդիպման տեսանյութը տարածել է Sky News-ը։
«Ես կանեմ այն ամենը, ինչ հնարավոր է», - ասել է ԱՄՆ նախագահը։
Նա նշել է, որ ռուսական կողմը պետք է համաձայնության գա Ուկրաինայի հետ մարտական ​​գործողությունները դադարեցնելու նպատակով։
«Ռուսաստանը պետք է գործարք կնքի», - ասել է Թրամփը։
Նա նաև հայտնել է ավելի վաղ գագաթնաժողովի շրջանակում Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկու հետ հանդիպման մասին։
«Մենք մեկ հանդիպում ունեցանք։ Մենք լավ հանդիպում ունեցանք», - ասել է նա՝ հավելելով, որ հունիսի 16-ին ավելի ուշ ևս մեկ հանդիպում կկայանա Զելենսկու հետ։

Трамп заявил, что сделает все возможное для урегулирования российско-украинского конфликта
Президент США заявил на встрече с эмиром Катара на полях саммита G7 во Франции, что готов приложить максимум усилий для урегулирования российско-украинского конфликта. По сообщению “Арменпресс”, видеозапись встречи распространил телеканал Sky News.
“Я буду делать все, что возможно”, — сказал президент США.
Он отметил, что российская сторона должна прийти к соглашению, чтобы прекратить боевые действия с Украиной.
“России следует заключить сделку”, — сказал Трамп.
Он также сообщил о своей встрече с президентом Украины Владимиром Зеленским, состоявшейся ранее на полях саммита.
“У нас была одна встреча. У нас была хорошая встреча”, — сказал он, добавив, что еще одна встреча с Зеленским состоится позже, 16 июня.