Նեթանյահուն հայտարարել է, որ Իրանին թույլ չի տա միջուկային զենք ունենալ, քանի դեռ վարչապետ է
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն հայտարարել է, որ քանի դեռ ինքը գլխավորում է հրեական պետության կառավարությունը, Իրանը միջուկային զենք չի ունենա։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ վարչապետի հայտարարությունը տարածել է նրա գրասենյակը։
«Քանի դեռ ես Իսրայելի վարչապետն եմ, Իրանը միջուկային զենք չի ունենա։ Նախագահ Թրամփը և ես այս հարցում լիովին համաձայն ենք», - գրել է Նեթանյահուն։
Նա նշել է, որ ինքն «ավելի քան 30 տարի գտնվում է Իրանի միջուկային ծրագրի դեմ միջազգային պայքարի առաջնագծում»։ Նրա խոսքով՝ «եթե չլիներ այդ պայքարը, Իրանը վաղուց կունենար ատոմային ռումբեր՝ Իսրայելը ոչնչացնելու համար»։
«Իրանն աշխատում է ոչնչացնել հրեական պետությունը, և ես իմ կյանքը նվիրում եմ դրա կանխմանը», - եզրափակել է Նեթանյահուն:

Нетаньяху заявил, что, пока он премьер-министр, он не позволит Ирану иметь ядерное оружие
Премьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху заявил, что пока он возглавляет правительство еврейского государства, Иран не будет иметь ядерное оружие. Как сообщает “Арменпресс”, заявление премьер-министра распространила его канцелярия.
“Пока я являюсь премьер-министром Израиля, у Ирана не будет ядерного оружия. Мы с президентом [США Дональдом] Трампом полностью согласны по этому вопросу”, — написал Нетаньяху.
Он отметил, что “более 30 лет находится в авангарде международной борьбы против ядерной программы Ирана”. По его словам, “если бы не эта борьба, у Ирана давно были бы атомные бомбы, чтобы уничтожить Израиль”.
“Иран работает над уничтожением еврейского государства, и я посвящаю свою жизнь предотвращению этого. Пока я являюсь премьер-министром Израиля, этого не произойдет”, — заключил Нетаньяху.