Լատվիայի նախագահը շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին՝ խորհրդարանական ընտրություններում հաղթանակի առթիվ
Լատվիայի նախագահ Էդգարս Ռինկևիչսը շնորհավորել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին՝ խորհրդարանական ընտրություններում «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության հաղթանակի առթիվ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին Լատվիայի նախագահը գրել է X-ի իր միկրոբլոգում։
«Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյան, շնորհավորում եմ ընտրություններում Ձեր համոզիչ ընտրական հաղթանակի կապակցությամբ: Հայաստանն ընտրել է իր սեփական ժողովրդավարական ուղին՝ չնայած սպառնալիքներին ու ահաբեկումներին»,-նշել է նա:
Էդգարս Ռինկևիչսը նաև ընդգծել է, որ Լատվիան հաստատակամորեն կանգնած է վարչապետ Փաշինյանի կողքին և աջակցում է Հայաստանի ու Եվրոպական միության միջև էլ ավելի սերտ հարաբերություններին։

President of Latvia Edgars Rinkēvičs has congratulated Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan on the Civil Contract party’s election victory.
“Congratulations, Prime Minister Nikol Pashinyan, on your resounding electoral victory! Armenia has chosen its own democratic path despite threats and intimidation. Latvia stands firmly with you and supports ever closer relations between Armenia and the European Union,” the Latvian President said in a post on X.
The Central Electoral Commission released the preliminary results of the vote count from all 2,005 polling stations in the June 7 parliamentary elections. Prime Minister Nikol Pashinyan’s Civil Contract party received the most votes — 727,160, or 49.81%.