ՆԳՆ-ն ընտրախախտումների վերաբերյալ 57 ահազանգ է ստացել․ ձերբակալվել է 14 անձ
Ներքին գործերի նախարարության օպերատիվ կառավարման կենտրոնի 112 հեռախոսահամարին և 87-67 թեժ գծին ստացվել է 57 ահազանգ՝ Ազգային ժողովի հերթական ընտրությունների շրջանակում։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՆԳՆ-ի տարածած հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ աԱրձանագրվել է կրկնաքվեարկության՝ 19, քվեարկության գաղտնիության խախտման՝ 15, ընտրական իրավունքի իրականացմանը խոչընդոտելու՝ 2, ընտրակաշառք տալու՝ 1 և ընտրատեղամասում սառը զենք կրելու 1 դեպք, որոնցով կազմված փաստաթղթերը ներկայացվել են նախաքննական մարմին։ Ձերբակալվել է 14 անձ։

В МВД поступило 57 сигналов об избирательных нарушениях; задержано 14 человек
На номер 112 Центра оперативного управления министерства внутренних дел и на горячую линию 87-67 поступило 57 сигналов в рамках очередных выборов в Национальное Собрание.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МВД, зафиксировано 19 случаев повторного голосования, 15 — нарушения тайны голосования, 2 — воспрепятствования осуществлению избирательного права, 1 — дачи предвыборной взятки и 1 случай ношения холодного оружия на избирательном участке. Составленные по фактам документы представлены в орган предварительного следствия.