«Մոսկվա-Սիմֆերոպոլ» ավտոբուսին ԱԹՍ-ի հարվածի հետևանքով 7 մարդ է զոհվել
Միջազգայնորեն չճանաչված Դոնեցկի Ժողովրդական Հանրապետության Ենակիևո քաղաքում հունիսի 3-ի վաղ առավոտյան «Մոսկվա-Սիմֆերոպոլ» ավտոբուսին անօդաչու թռչող սարքի հարվածի հետևանքով զոհվել է 7 ուղևոր, ևս 11-ը՝ վիրավորվել։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է «Ինտերֆաքս» գործակալությունը՝ վկայակոչելով նահանգապետ Դենիս Պուշիլինի հայտարարությունը։
«Ենակիևոյում հարվածային ԱԹՍ-ով հարձակում է իրականացվել «Մոսկվա-Սիմֆերոպոլ» երթուղային ավտոբուսին։ Նախնական տեղեկությունների համաձայն՝ զոհվել է յոթ քաղաքացիական անձ։ Եվս 11 մարդ տարբեր աստիճանի վնասվածքներ է ստացել», - հայտնել է Պուշիլինը հունիսի 3-ին։
ՏԱՍՍ-ն իր հերթին հաղորդում է, որ ավտոբուսի վրա հարձակման վայրի մոտակայքում գտնվող բնակելի տները վնասվել են։
Հունիսի 2-ի երեկոյան Պուշիլինը հայտնել էր Դոնեցկի Ժողովրդական Հանրապետությունում Ուկրաինայի զինված ուժերի հարվածների հետևանքով 1 զոհի, 6 վիրավորի մասին։

В результате удара беспилотника по автобусу, следующему по маршруту “Москва-Симферополь”, погибли 7 человек
В результате удара беспилотника по автобусу, следующему по маршруту “Москва-Симферополь”, нанесенному утром 3 июня в городе Енакиево Донецкой Народной Республики (международно непризнанной) погибли 7 пассажиров, 11 получили ранения. Как передает “Арменпресс”, об этом сообщает “Интерфакс” со ссылкой на заявление губернатора Дениса Пушкина.
“В Енакиево совершена атака ударным БПЛА по рейсовому автобусу "Москва - Симферополь", по предварительной информации, погибли семь гражданских лиц. Ещё 11 человек получили ранения различной степени тяжести”, — сообщил Пушилин 3 июня.
ТАСС, в свою очередь, сообщил о повреждении жилых домов вблизи места удара по автобусу.
Вечером 2 июня Пушилин сообщил об одном погибшем и шести раненых в результате ударов украинских вооруженных сил по Донецкой Народной Республике.