Ucom-ի և staff.am-ի նախաձեռնությամբ կայացել է Executive Offsite Vol.1-ը՝ միավորելով Հայաստանի բիզնես առաջնորդներին
Ucom-ի և staff.am-ի նախաձեռնությամբ տեղի ունեցավ Executive Offsite Vol.1 բացառիկ հանդիպումը, որը մեկ հարթակում համախմբել էր Հայաստանի առաջատար ընկերությունների հիմնադիրներին, գործադիր տնօրեններին և պետական պաշտոնյաներին՝ քննարկելու կազմակերպությունների զարգացման նոր ուղիները արագ փոփոխվող աշխարհաքաղաքական և տեխնոլոգիական միջավայրում։
Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը և Change School-ի հիմնադիր Վիրեն Լալլը քննարկեցին արհեստական բանականության ազդեցությունը որոշումների կայացման վրա, ինչպես նաև այն կառուցվածքային խոչընդոտները, որոնք հաճախ դանդաղեցնում են խոշոր կազմակերպությունների զարգացումը։
«Այսօր կազմակերպությունների հաջողությունը պայմանավորված է ոչ միայն տեխնոլոգիական հնարավորություններով, այլև արագ փոփոխություններին հարմարվելու կարողությամբ։  Կառավարման, որոշումների կայացման և համագործակցության մոդելներն ակտիվորեն փոփոխվում են, և առաջնորդների կարևորագույն խնդիրն է կառուցել ճկուն ու ապագայի փոխակերպումներին պատրաստ կազմակերպություններ։ Ucom-ում մենք կարևորում ենք նման հարթակների ձևավորումը և գործընկերների հետ նման թեմաների քննարկումը»,- նշել է Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
«Այսօր մենք գործում ենք մի համակարգում, որտեղ տեխնոլոգիաները, կապիտալը և աշխարհաքաղաքականությունը վերափոխում են խաղի կանոնները։ Մեր նպատակն էր ստեղծել բարձր վստահության միջավայր, որտեղ առաջնորդները կարող են դուրս գալ ամենօրյա գործառնական խնդիրներից և քննարկել այն հիմնարար փոփոխությունները, որոնք անհրաժեշտ են ապագայի կազմակերպություններ կառուցելու համար», -  նշել է staff.am էկոհամակարգի հիմնադիր Լուիզա Ավետիսյանը։
Միջոցառման ընթացքում թեմատիկ քննարկումները վերաբերում էին տեխնոլոգիական տրանսֆորմացիային և արհեստական բանականության դերին, կենտրոնացված վերահսկողության և ինքնավարության հավասարակշռությանը, ինչպես նաև անկայուն միջավայրում կապիտալի արդյունավետ կառավարմանը։
Ucom-ը N1 օպերատորն է Հայաստանում՝ ամենաարագ շարժական ինտերնետով և լավագույն ֆիքսված ցանցով (Ookla® Speedtest Intelligence®-ի 2025 թվականի 2-րդ կիսամյակի տվյալների հիման վրա), որն առաջարկում է ինտերնետ, IPTV և OTT հեռուստատեսություն, ֆիքսված և շարժական կապի ծառայություններ, ինչպես նաև կոնվերգենտ փաթեթներ։

Ucom и staff.am организовали Executive Offsite Vol.1, объединив ведущих бизнес-лидеров Армении
По инициативе Ucom и staff.am состоялось эксклюзивное мероприятие Executive Offsite Vol.1, объединившее основателей и генеральных директоров ведущих компаний Армении, а также представителей государственных структур для обсуждения новых подходов к развитию организаций в условиях стремительно меняющейся геополитической и технологической среды.
Генеральный директор Ucom Ральф Йирикян и основатель ChangeSchool Вирен Лалл обсудили влияние искусственного интеллекта на процессы принятия решений, а также структурные барьеры, которые нередко замедляют развитие и трансформацию крупных организаций.
«Сегодня успех организаций определяется не только технологическими возможностями, но и способностью адаптироваться к стремительным изменениям. Модели управления, принятия решений и взаимодействия активно трансформируются, и ключевая задача лидеров — строить гибкие организации, готовые к будущим изменениям. В Ucom мы придаём большое значение созданию подобных площадок и обсуждению таких тем с нашими партнёрами», - отметил генеральный директор Ucom Ральф Йирикян.
«Сегодня мы живём в реальности, где технологии, капитал и геополитика меняют правила игры. Наша цель заключалась в создании пространства, основанного на высоком доверии, где лидеры могли бы выйти за рамки повседневных операционных задач и обсудить фундаментальные изменения, необходимые для построения организаций будущего», — отметила основатель экосистемы staff.am Луиза Аветисян.
Тематических дискуссии были посвящены технологической трансформации и растущей роли искусственного интеллекта, балансу между централизованным управлением и автономией, а также эффективному управлению капиталом в условиях нестабильной среды.
Ucom — оператор №1 в Армении с самым быстрым мобильным интернетом и лучшей фиксированной сетью (на основании данных Ookla® Speedtest Intelligence® за 2-е полугодие 2025 года), предлагающий интернет, IPTV и OTT-телевидение, услуги фиксированной и мобильной связи, а также конвергентные пакеты.