Ucom-ի և staff.am-ի նախաձեռնությամբ կայացել է Executive Offsite Vol.1-ը՝ միավորելով Հայաստանի բիզնես առաջնորդներին
Ucom-ի և staff.am-ի նախաձեռնությամբ տեղի ունեցավ Executive Offsite Vol.1 բացառիկ հանդիպումը, որը մեկ հարթակում համախմբել էր Հայաստանի առաջատար ընկերությունների հիմնադիրներին, գործադիր տնօրեններին և պետական պաշտոնյաներին՝ քննարկելու կազմակերպությունների զարգացման նոր ուղիները արագ փոփոխվող աշխարհաքաղաքական և տեխնոլոգիական միջավայրում։
Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը և Change School-ի հիմնադիր Վիրեն Լալլը քննարկեցին արհեստական բանականության ազդեցությունը որոշումների կայացման վրա, ինչպես նաև այն կառուցվածքային խոչընդոտները, որոնք հաճախ դանդաղեցնում են խոշոր կազմակերպությունների զարգացումը։
«Այսօր կազմակերպությունների հաջողությունը պայմանավորված է ոչ միայն տեխնոլոգիական հնարավորություններով, այլև արագ փոփոխություններին հարմարվելու կարողությամբ։  Կառավարման, որոշումների կայացման և համագործակցության մոդելներն ակտիվորեն փոփոխվում են, և առաջնորդների կարևորագույն խնդիրն է կառուցել ճկուն ու ապագայի փոխակերպումներին պատրաստ կազմակերպություններ։ Ucom-ում մենք կարևորում ենք նման հարթակների ձևավորումը և գործընկերների հետ նման թեմաների քննարկումը»,- նշել է Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
«Այսօր մենք գործում ենք մի համակարգում, որտեղ տեխնոլոգիաները, կապիտալը և աշխարհաքաղաքականությունը վերափոխում են խաղի կանոնները։ Մեր նպատակն էր ստեղծել բարձր վստահության միջավայր, որտեղ առաջնորդները կարող են դուրս գալ ամենօրյա գործառնական խնդիրներից և քննարկել այն հիմնարար փոփոխությունները, որոնք անհրաժեշտ են ապագայի կազմակերպություններ կառուցելու համար», -  նշել է staff.am էկոհամակարգի հիմնադիր Լուիզա Ավետիսյանը։
Միջոցառման ընթացքում թեմատիկ քննարկումները վերաբերում էին տեխնոլոգիական տրանսֆորմացիային և արհեստական բանականության դերին, կենտրոնացված վերահսկողության և ինքնավարության հավասարակշռությանը, ինչպես նաև անկայուն միջավայրում կապիտալի արդյունավետ կառավարմանը։
Ucom-ը N1 օպերատորն է Հայաստանում՝ ամենաարագ շարժական ինտերնետով և լավագույն ֆիքսված ցանցով (Ookla® Speedtest Intelligence®-ի 2025 թվականի 2-րդ կիսամյակի տվյալների հիման վրա), որն առաջարկում է ինտերնետ, IPTV և OTT հեռուստատեսություն, ֆիքսված և շարժական կապի ծառայություններ, ինչպես նաև կոնվերգենտ փաթեթներ։

Ucom and staff.am bring together Armenia’s business leaders at Executive Offsite Vol.1
Ucom and staff.am organized Executive Offsite Vol.1, bringing together founders, CEOs of Armenia’s leading companies, and government officials on a single platform to discuss new pathways for organizational development in a rapidly evolving geopolitical and technological environment.
Ralph Yirikian, General Director of Ucom, and Viren Lall, Founder of Change School, discussed the impact of artificial intelligence on decision-making, as well as the structural barriers that often hinder the growth and transformation of large organizations.
“Today, the success of organizations is determined not only by technological capabilities, but also by their ability to adapt to rapid change. Management, decision-making, and collaboration models are undergoing significant transformation, and the key responsibility of leaders is to build flexible organizations prepared for future shifts. At Ucom, we highly value creating such platforms and engaging in these discussions with our partners,” said Ralph Yirikian, General Director of Ucom.
“We are operating in a system where technology, financial capital, and geopolitics are reshaping the rules of the game. Our goal was to create a high-trust environment where leaders could step away from day-to-day operational challenges and discuss the fundamental changes required to build the organizations of the future,” said Luiza Avetisyan, Founder of the staff.am Ecosystem.
The thematic conversations focused on technological transformation and the growing role of artificial intelligence, the balance between centralized control and organizational autonomy, and the effective management of financial capital in an increasingly volatile environment.
Ucom is the No. 1 operator in Armenia with the fastest mobile internet and the best fixed network (based on Ookla® Speedtest Intelligence® data for the second half of 2025). The company offers internet, IPTV and OTT television, fixed and mobile services, as well as convergent packages.