«Նոա»-ն երկրորդ տարին անընդմեջ դարձավ Հայաստանի գավաթակիր
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` խաղի մեկնարկում «Նոա»-ն առիթ ուներ բացելու հանդիպման հաշիվը, սակայն չիրացրեց այն: Հանդիպման 9-րդ րոպեին` արագ հակագրոհներից մեկի ժամանակ, «Ուրարտու»-ն օգտագործեց իր պահը` բացելով հանդիպման հաշիվը: Աչքի ընկավ Միքայել Միրզոյանը: «Նոա»-ն 27-րդ րոպեին վերականգնեց հաշվի հավասարությունը: Հեռահար ու դիպուկ հարվածով աչքի ընկավ Հելդեր Ֆերեյրայն: Առաջին կեսի ավելացված րոպեին` «Նոա»-ն առաջ անցավ հաշվի մեջ: Գոլն իր ակտիվում գրանցեց Մարին Յակոլիշը:
Վերջինս երկրորդ կեսի մեկնարկին դարձավ նաև դուբլի հեղինակ` երրորդ գնդակն ուղարկելով «Ուրարտու»-ի դարպասը: «Նոա»-ն շարունակեց զարգացնել հաջողությունն ու 4-րդ գնդակն ուղարկեց մրցակցի դարպասը: Աչքի ընկավ Նաթանայել Սաինտինին: Բաց թողած գնդակներից հետո «Ուրարտու»-ն ավելի շատ էր տիրում նախաձեռնությանը: Եվ նման մի պահի` խաղի 74-րդ րոպեին, գոլի հեղինակ դարձավ Էդիկ Վարդանյանը:

«Ноа» второй год подряд стала чемпионом Армении
Как передает Арменпресс, на старте матча у «Ноа» была возможность открыть счет, однако команда ею не воспользовалась. На 9-й минуте встречи в ходе одной из быстрых контратак «Урарту» реализовал свой момент и открыл счет в матче. Отличился Микаел Мирзоян. На 27-й минуте «Ноа» восстановил равновесие в счете — дальним и точным ударом отметился Элдер Феррейра. На добавленной к первому тайму минуте «Ноа» вышел вперед, записав гол на счет Марина Яколиша.
В начале второго тайма Яколиш оформил дубль, отправив третий мяч в ворота «Урарту». «Ноа» продолжил развивать успех и забил четвертый гол в ворота соперника — отличился Натанаэль Сентини. После пропущенных мячей «Урарту» больше владел инициативой, и в один из таких моментов, на 74-й минуте матча, автором гола стал Эдик Варданян.