Քաղաքապետարանում քննարկվել են Երևանի և Դելիի միջև համագործակցության զարգացման հնարավորությունները
Երևանի քաղաքապետարանում Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ, քաղաքապետի պարտականությունները կատարող Արմեն Փամբուխչյանը ընդունել է Հայաստանում Հնդկաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Նիլակշի Սահա Սինհաին։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Երևանի քաղաքապետարանից, հանդիպման ընթացքում կողմերը կարևորել են հայ-հնդկական հարաբերությունների զարգացումը, ինչպես նաև անդրադարձել 2008 թվականին Երևանի և Դելիի միջև ստորագրված բարեկամության մասին փոխըմբռնման հուշագրի իրականացմանն ուղղված քայլերին։
Արմեն Փամբուխչյանը նշել է, որ ակնկալում է դեսպանի աջակցությունը երկու քաղաքների միջև կապերի ակտիվացման հարցում։
Հանդիպման ընթացքում ընդգծվել է նաև, որ Երևանը բաց է տարբեր ոլորտներում օտարերկրյա ներդրումների և համատեղ փոխշահավետ ծրագրերի իրականացման համար։

Yerevan First Deputy Mayor and Acting Mayor Armen Pambukhchyan received India’s Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to Armenia, Nilakshi Saha Sinha, at Yerevan Municipality.
During the meeting, the parties emphasized the importance of developing Armenian-Indian relations, the municipality said.
They discussed steps aimed at implementing the Memorandum of Understanding on Cooperation signed between Yerevan and Delhi in 2008.
Pambukhchyan expressed hope for the ambassador’s support in strengthening ties between the two cities.
The sides also emphasized that Yerevan is open to foreign investments in various sectors and to the implementation of joint mutually beneficial programs.