«Երևանյան երկխոսություն» համաժողովի շրջանակներում հանդիպել են Հայաստանի և Սերբիայի արտաքին գործերի նախարարները
«Երևանյան երկխոսություն» միջազգային համաժողովի շրջանակներում Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է Սերբիայի արտաքին գործերի նախարար Մարկո Ջուրիչի հետ:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում երկկողմ համագործակցության զարգացման հնարավորություններին:
Գոհունակություն է արտահայտվել երկու երկրների մայրաքաղաքներում դիվանագիտական ներկայության ավելացման կապակցությամբ և պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել հետագա այցերի միջոցով շարունակել խթանել երկուստեք շահավետ քաղաքական երկխոսությունը:

В рамках конференции “Ереванский диалог” состоялась встреча министров иностранных дел Армении и Сербии
В рамках международной конференции “Ереванский диалог” состоялась встреча министра иностранных дел Армении Арарата Мирзояна с министром иностранных дел Сербии Марко Джуричем.
“Арменпресс” передает об этом со ссылкой на сообщение Министерства иностранных дел Республики Армения.
В ходе встречи стороны обсудили возможности развития двустороннего сотрудничества в областях, представляющих взаимный интерес.
Было выражено удовлетворение по поводу увеличения дипломатического присутствия в столицах двух стран, и достигнута договоренность о дальнейшем развитии взаимовыгодного политического диалога посредством дальнейших визитов.