Սուրեն Պապիկյանը Վարշավայում ծանոթացել է առաջին մեքենայացված բրիգադի սպառազինությանը
Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը Վարշավայում այցելել է առաջին մեքենայացված բրիգադ։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին տեսանյութ է հրապարակել ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Արամ Թորոսյանը։
«ՀՀ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը շրջել է բրիգադի տարածքում, ծանոթացել անձնակազմի ծառայության պայմաններին, ներկայացված սպառազինությանն ու ռազմական տեխնիկային»,- գրել է Թորոսյանը։
Լեհաստանի Հանրապետություն կատարած պաշտոնական այցի ընթացքում Սուրեն Պապիկյանն այցելել է նաև Վարշավայի պատերազմի հետազոտությունների համալսարան, հանդիպել հաստատության ղեկավար կազմի հետ: Նախարարին ներկայացվել են կրթական հաստատության կառուցվածքը, կրթության կազմակերպման գործընթացը, ուսումնական ծրագրերը: Նախարար Պապիկյանը հանդիպել է նաև համալսարանում ուսումնառություն անցնող ՀՀ ԶՈՒ զինծառայողների հետ:

Министр обороны Армении ознакомился в Варшаве с вооружением первой механизированной бригады
«Глава оборонного ведомства Армении обошел территорию бригады, ознакомился с условиями службы личного состава, представленным вооружением и военной техникой», — написал Торосян.
В ходе официального визита в Республику Польша Сурен Папикян также посетил Варшавский университет военных исследований, где встретился с руководящим составом учреждения.
Министру были представлены структура учебного заведения, процесс организации обучения и учебные программы. Министр Папикян также провел встречу с военнослужащими ВС Армении, проходящими обучение в этом университете.