Տեղի է ունեցել ՀՀ վարչապետի և Կիպրոսի նախագահի հանդիպումը
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Եվրոպական քաղաքական համայնքի (ԵՔՀ) շրջանակում հանդիպում է ունեցել Կիպրոսի Հանրապետության նախագահ Նիկոս Քրիստոդուլիդիսի հետ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են Հայաստան–Կիպրոս երկկողմ հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները՝ ընդգծելով քաղաքական երկխոսության ակտիվացման և տնտեսական համագործակցության ընդլայնման կարևորությունը։ Անդրադարձ է կատարվել նաև տարածաշրջանային զարգացումներին և կայունության ապահովմանն ուղղված ջանքերին։
Կողմերը վերահաստատել են պատրաստակամությունը՝ շարունակելու համագործակցությունը փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում։
Մտքեր են փոխանակվել տարածաշրջանային հաղորդակցության ուղիների ապաշրջափակմանն ուղղված ՀՀ Կառավարության «Խաղաղության խաչմերուկ», ինչպես նաև TRIPP նախագծերի իրականացման շուրջ:

PM Pashinyan meets Cyprus President on sidelines of EPC Summit in Yerevan
The Prime Minister of the Republic of Armenia Nikol Pashinyan met with the President of the Republic of Cyprus Nikos Christodoulides within the framework of the European Political Community Summit, the PM's Office said in a readout.
During the meeting, the parties discussed the prospects for the development of Armenia-Cyprus bilateral relations, emphasizing the importance of activating political dialogue and expanding economic cooperation. Regional developments and efforts aimed at ensuring stability were also touched upon.
The parties reaffirmed their willingness to continue cooperation in all areas of mutual interest.
They exchanged views on the implementation of the Armenian Government's "Crossroads of Peace" project aimed at unblocking regional communication routes, as well as the TRIPP project.