Տեղի է ունեցել ՀՀ վարչապետի և Կիպրոսի նախագահի հանդիպումը
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Եվրոպական քաղաքական համայնքի (ԵՔՀ) շրջանակում հանդիպում է ունեցել Կիպրոսի Հանրապետության նախագահ Նիկոս Քրիստոդուլիդիսի հետ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են Հայաստան–Կիպրոս երկկողմ հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները՝ ընդգծելով քաղաքական երկխոսության ակտիվացման և տնտեսական համագործակցության ընդլայնման կարևորությունը։ Անդրադարձ է կատարվել նաև տարածաշրջանային զարգացումներին և կայունության ապահովմանն ուղղված ջանքերին։
Կողմերը վերահաստատել են պատրաստակամությունը՝ շարունակելու համագործակցությունը փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում։
Մտքեր են փոխանակվել տարածաշրջանային հաղորդակցության ուղիների ապաշրջափակմանն ուղղված ՀՀ Կառավարության «Խաղաղության խաչմերուկ», ինչպես նաև TRIPP նախագծերի իրականացման շուրջ:

Состоялась встреча премьер-министра Армении и президента Кипра
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян на полях саммита Европейского политического сообщества провел встречу с президентом Республики Кипр Никосом Христодулидисом.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью администрации премьер-министра Армении, стороны обсудили перспективы развития двусторонних отношений Армения—Кипр, подчеркнув важность активизации политического диалога и расширения экономического сотрудничества. Были также затронуты региональные развития и усилия по обеспечению стабильности.
Стороны подтвердили готовность продолжать сотрудничество во всех сферах, представляющих взаимный интерес.
Состоялся обмен мнениями относительно реализации направленного на разблокирование региональных коммуникаций проекта правительства Республики Армения «Перекресток мира», а также проекта TRIPP.