Հայ ծանրորդները մեկնարկում են երիտասարդների աշխարհի առաջնությունում
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` մրցումային երկրորդ օրը Հայաստանից մրցաշարին կմասնակցի 65 կգ քաշային Արտուշ Գրիգորյանը: Այս քաշային ծանրորդների մրցումը կմեկնարկի մայիսի 3-ին ժամը 20:00-ին:
Եգիպտոսի Իսմայիլիա քաղաքում մայիսի 2-8-ը կայանալիք երիտասարդների աշխարհի առաջնությունում` Հայաստանի հավաքականների կազմերում են`  65 կգ` Արտուշ Գրիգորյանը, 71 կգ` Նարեկ Գրիգորյանը, Հովհաննես Հովհաննիսյանը, 79 կգ` Նարեկ Մկրտչյանը, 94 կգ` Վալերիկ Մովսիսյանը, 110 կգ` Գրիգոր Ղազարյանը, +110 կգ` Գագիկ Մկրտչյանը, 69 կգ` Մերի Միսակյանը, 77 կգ` Աննա Ամրոյանը, 86 կգ` Էմմա Պողոսյանը:

Армянские тяжелоатлеты начинают выступления на чемпионате мира среди юниоров
Как передает Арменпресс, во второй день соревнований от Армении выступит Артуш Григорян — в весовой категории 65 кг. Соревнования по тяжелой атлетике в этой весовой категории начнутся 3 мая в 20:00 часов.
На чемпионате мира среди юниоров, который пройдет в Исмаилии (Египет) 2-8 мая, в состав сборных Армении войдут: 65 кг — Артуш Григорян, 71 кг — Нарек Григорян, Ованес Оганесян, 79 кг — Нарек Мкртчян, 94 кг — Валерик Мовсисян, 110 кг — Григор Казарян, +110 кг — Гагик Мкртчян, 69 кг — Мэри Мисакян, 77 кг — Анна Амроян, 86 кг — Эмма Погосян.