Էկոպարեկային ծառայության Տավուշի մարզային վարչությունն ունի ծառայողական 33 նոր ավտոմեքենա
Էկոպարեկային ծառայության Տավուշի մարզային վարչությունը, որի բացմանը ներկա է եղել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, ունի 33 նոր ավտոմեքենա (պիկապներ), որոնք ամբողջությամբ կահավորված են ժամանակակից մոբայլ համակարգերով։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում են ՀՀ կառավարությունից։
«Նշված ավտոմեքենաներից 20-ը լրացուցիչ հագեցած են նաև հակահրդեհային տեխնիկայով։ Ծառայության կազմում ընդգրկված են 128 էկոպարեկներ, որոնք ապահովված են նոր համազգեստով և անհրաժեշտ տեխնիկական միջոցներով։ Համազգեստին ամրացված են տեսանկարահանող սարքեր։ Էկոպարեկները նաև ապահովված են պլանշետներով, որոնք հագեցած են իրավախախտումների վերաբերյալ արձանագրությունների ավտոմատ կազմման ծրագրերով, ինչպես նաև ծառայողական անհրաժեշտ այլ միջոցներով՝ ձեռնաշղթաներով և մահակներով»,-նշում է տեքստում։
Բացմանը Նիկոլ Փաշինյանը հիշեցրել է, որ Տավուշը երկրորդ մարզն է, որտեղ տրվում է էկոպարեկային ծառայության աշխատանքի մեկնարկ․ առաջինը Սյունիքի մարզն է եղել։ Վարչապետն ընդգծել է, որ գործընթացը լինելու է շարունակական

Тавушское областное управление Экопатрульной службы получило 33 новых служебных автомобиля
Тавушское областное управление Экопатрульной службы, на открытии которого присутствовал премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян, располагает 33 новыми автомобилями (пикапами), полностью оснащенными современными мобильными системами.
Как передает Арменпресс, об этом сообщают из правительства Республики Армения.
«20 из упомянутых автомобилей дополнительно оборудованы также противопожарным оборудованием. В состав службы входят 128 сотрудников Экопатрульной службы, которые обеспечены новой формой и необходимыми техническими средствами. К форме прикреплены видеозаписывающие устройства. Сотрудники Экопатрульной службы также обеспечены планшетами, оснащенными программами для автоматического составления протоколов о нарушениях, а также другими необходимыми средствами службы, такими как наручники и дубинки», — отмечается в тексте.
На открытии Никол Пашинян напомнил, что Тавуш — второй регион, где запускается Экопатрульная служба: первым был Сюникский марз. Премьер-министр подчеркнул, что этот процесс будет непрерывным.