Նեթանյահուն հայտարարել է, որ Իսրայելն ու ԱՄՆ-ն Իրանի հարցում միասնական դիրքորոշում ունեն
ԱՄՆ-ի և Իսրայելի նպատակներն իրանական ճգնաժամի հարցում միասնական են: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարել է Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն։
«Մեր և ԱՄՆ-ի նպատակները նույնն են…. Մենք ցանկանում ենք, որ Իրանից դուրս բերվեն միջուկային նյութերը, ուրանի հարստացման հնարավորությունները պետք է վերացվեն։ Եվ, իհարկե, մենք ցանկանում ենք, որ հիմնական երթուղիներով նավագնացությունը վերսկսվի», - նրա խոսքը մեջբերում է The Times of Israel-ը։
Նեթանյահուն հայտնել է, որ ամերիկացի դաշնակիցներն անընդհատ տեղեկացնում են Իսրայելին Իրանի հետ իրենց շփումների մասին։
Իսրայելի վարչապետը նշել է, որ չգիտի, թե ինչի կհանգեցնեն ԱՄՆ-ի և Իրանի բանակցությունները, ուստի Իսրայելը պատրաստ է ցանկացած սցենարի, այդ թվում՝ ռազմական գործողությունների վերսկսման։

Нетаньяху заявил, что у Израиля и США общая позиция по Ирану
У США и Израиля общие цели в иранском кризисе. Об этом, по сообщению Арменпресс, заявил премьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху.
«Наши цели и цели США совпадают… Мы хотим, чтобы ядерные материалы были вывезены из Ирана, должна быть ликвидирована возможность обогащения урана. И, конечно же, мы хотим возобновления судоходства по основным маршрутам», — цитирует его слова The Times of Israel.
Нетаньяху заявил, что американские союзники постоянно информируют Израиль о своих контактах с Ираном.
Премьер-министр Израиля отметил, что он не знает, к чему приведут переговоры между США и Ираном, поэтому Израиль готов к любому сценарию, включая возобновление военных действий.