Իսրայելը սպառնացել է ուժեղացնել Իրանի նավթաքիմիական արդյունաբերությանը հասցվող հարվածները
Իսրայելը մտադիր է ուժեղացնել Իրանի նավթաքիմիական արդյունաբերությանը հասցվող հարվածները: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին ապրիլի 5-ին հայտարարել է Իսրայելի պաշտպանության նախարար Իսրայել Կացը։
Կացի խոսքով՝ վերջին երկու տարվա ընթացքում նավթաքիմիական հատվածը շուրջ 18 միլիարդ դոլար է բերել Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի ֆինանսավորմանը։
Նա ընդգծել է, որ այս ճյուղն «ուղղակիորեն սպասարկում է Իրանի «երկիր-երկիր» դասի հրթիռների արտադրության արդյունաբերությանը» և Իրանի տնտեսության զգալի մասն է, ինչը թույլ է տալիս կառավարությանն արտադրել զենք, որն օգտագործվում է Իսրայելի դեմ։

Израиль угрожает усилить удары по нефтехимической промышленности Ирана
Израиль намерен усилить удары по нефтехимической промышленности Ирана. Как сообщает Арменпресс, об этом 5 апреля заявил министр обороны Израиля Исраэль Кац.
По словам Каца, за последние два года нефтехимический сектор принес около 18 миллиардов долларов в финансирование Корпуса стражей исламской революции.
Он подчеркнул, что эта отрасль «напрямую обслуживает иранскую промышленность по производству ракет класса «земля-земля»» и является значительной частью иранской экономики, что позволяет правительству производить оружие, используемое против Израиля.