Իրանում հայտարարել են, որ ԱՄՆ-ն «արժանապատիվ ելք» է փնտրում հակամարտությունից
ԱՄՆ-ն միջոց է փնտրում՝ «արժանապատիվ դուրս գալու» Իրանի հետ հակամարտությունից: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնել է Իրանի զինված ուժերի ներկայացուցիչ Աբոլֆազլ Շեքարչին։
«Ամերիկացիներն այժմ փնտրում են արժանապատիվ ելք պատերազմից, բայց մենք նրանց հանգիստ չենք թողնի, մինչև վրեժ չլուծենք այն ամենի համար, ինչ նրանք արել են: Ամեն անգամ, երբ Թրամփը հանդես է գալիս հայտարարությամբ, նա սոսկ ավելի պարզ է ցույց տալիս ամբողջ աշխարհին, թե որքան է ինքը նվաստացած», - մեջբերել է Շեքարչիի խոսքն ISNA գործակալությունը:
Իրանի զինված ուժերի ներկայացուցիչը նաև հավաստիացրել է, որ Հորմուզի նեղուցը ԱՄՆ-ի և Իսրայելի համար փակ կմնա շատ երկար ժամանակ։
«Հորմուզի նեղուցը ամերիկացիների և սիոնիստների համար փակ կլինի։ Ոչ մի  պատրվակով նրանք չեն մոտենա դրան», - ասել է նա:

Иран заявляет, что США стремятся к «достойному выходу» из конфликта
США стремятся к «достойному выходу» из конфликта с Ираном. Как сообщает Арменпресс, об этом заявил представитель Вооруженных сил Ирана Аболфазл Шекарчи.
«Американцы сейчас стремятся к достойному выходу из войны, но мы не оставим их в покое, пока не отомстим за все, что они сделали. Каждый раз, когда Трамп делает заявление, он лишь еще яснее показывает всему миру, насколько он унижен», — цитирует Шекарчи агентство ISNA.
Представитель иранских ВС также заверил, что Ормузский пролив останется закрытым для США и Израиля на очень долгое время.
«Ормузский пролив будет закрыт для американцев и сионистов. Они не приблизятся к нему ни под каким предлогом», — сказал он.