Մերձավոր Արևելքում նոր հարվածներ են արձանագրվել
Իսրայելի պաշտպանության բանակը (ԻՊԲ) հայտարարել է Իրանից երկրի տարածք արձակված հրթիռների մասին, տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը:
«Պաշտպանական համակարգերն աշխատում են սպառնալիքի կանխման ուղղությամբ», - հաղորդել է ԻՊԲ մամուլի ծառայությունը:
Շչակներ են հնչել Իսրայելի կենտրոնական հատվածի տասից ավելի բնակավայրերում, այդ թվում՝ Թել Ավիվում: Տուժածների մասին տեղեկատություն առայժմ չի ստացվել:
Իր հերթին, Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի (ԻՀՊԿ) մամուլի ծառայությունը հայտնել է, որ հարվածների 91-րդ ալիքի ընթացքում ԻՀՊԿ-ն գրոհել է ԱՄԷ-ում ամերիկյան կործանիչների օդաչուների և ինժեներների տեղակայման վայրի և Քուվեյթում MQ-1 անօդաչու թռչող սարքերի դիրքերի վրա, ինչպես նաև չորս թևավոր հրթիռ է արձակել ԱՄՆ ռազմածովային ուժերի «Աբրահամ Լինքոլն» ավիակիրների խմբի վրա։
«Այդ գործողության ընթացքում ամերիկացի ագրեսորների «Աբրահամ Լինքոլն» ավիակրի հարվածային խումբը Հնդկական օվկիանոսի հյուսիսում հարձակման է ենթարկվել չորս «Քադր-380» թևավոր հրթիռներով», - մեջբերում է Իրանի պետական հեռուստառադիոընկերությունը հայտարարությունից մի հատված։

На Ближнем Востоке зафиксированы новые удары
Армия обороны Израиля (ЦАХАЛ) объявила о запуске ракет из Ирана по территории страны, сообщает Арменпресс.
«Системы противоракетной обороны работают над предотвращением угрозы», — передает пресс-служба ЦАХАЛ.
Звуки ракет были слышны более чем в десятке населенных пунктов в центральном Израиле, включая Тель-Авив. Сообщений о жертвах пока не поступало.
В свою очередь, пресс-служба Корпуса стражей исламской революции (КСИР) сообщила, что во время 91-й волны ударов КСИР атаковал позиции американских пилотов и инженеров в ОАЭ, а также позиции беспилотников MQ-1 в Кувейте, и выпустил четыре крылатые ракеты по авианосной группе ВМС США Abraham Lincoln.
«В ходе этой операции ударная группа авианосца Abraham Lincoln американских агрессоров была атакована в северной части Индийского океана четырьмя крылатыми ракетами Qadr-380, — цитирует иранское государственное телевидение выдержку из заявления.