Չարբախում Արթուր Աբրահամի անվան սպորտդպրոց է կառուցվում
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը։
«Շենգավիթի Չարբախ թաղամասում կառուցվում է Արթուր Աբրահամի անվան շքեղ դպրոցը: Բացի այն, որ այս քայլով մեր գնահատանքն ենք հայտնում մեր անվանի բռնցքամարտիկին, նաև կառուցում ենք մի մարզահամալիր, որի նմանը երբեք չի եղել Շենգավիթ վարչական շրջանում: Արժևորենք մեր մարզիկներին»,- գրել է Հարությունյանը:
Բռնցքամարտիկ Արթուր Աբրահամն էլ «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում տեսաուղերձ է հրապարակել  ՝ շնորհակալություն հայտնելով ՀՀ կառավարությանը՝ ժողովրդի համար իր անվան սպորտդպրոց կառուցելու համար։

В Ереване в районе Чарбах строится спортивная школа имени Артура Абраама
Как передает “Арменпресс”, об этом на своей странице в Facebook написал руководитель Аппарата премьер-министра Армении Араик Арутюнян.
“В Чарбахском районе Шенгавита строится роскошная школа имени Артура Абраама. Помимо того, что этим шагом мы выражаем свою признательность нашему знаменитому боксеру, мы также строим спортивный комплекс, подобного которому еще не было в Шенгавитском административном районе. Давайте ценить наших спортсменов”, — написал Арутюнян.
Боксер Артур Абрахам также опубликовал на своей странице в Facebook видеообращение, выразив благодарность правительству Армении за строительство спортивной школы, названной в его честь.