Իրաքում ԱՄՆ դիվանագիտական օբյեկտները ենթարկվել են նոր հարձակումների
Իրաքում ԱՄՆ դեսպանության լոգիստիկ կենտրոնը, որը գտնվում է Բաղդադի միջազգային օդանավակայանի մոտ, և Իրաքյան Քրդստանի մայրաքաղաք Էրբիլում ԱՄՆ գլխավոր հյուպատոսությունը ենթարկվել են հարձակման: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հաղորդել է Shafaq News-ը։
Ըստ լրատվական հարթակի տվյալների՝ հյուպատոսության վրա հարձակված անօդաչու թռչող սարքը հաջողությամբ խոցվել է, հասցված վնասի մասին չի հաղորդվել:
Վերջին մի քանի ժամվա ընթացքում ևս մի քանի անօդաչու թռչող սարք է կալանվել Բաղդադի օդանավակայանի շրջանում: Հարձակումների հետևանքների մասին տվյալներ առայժմ չեն հաղորդվել:
ԱՄՆ-ն և Իսրայելը փետրվարի 28-ից ռազմական գործողություններ են սկսել Իրանի դեմ։ Թեհրանը պատասխանել է՝ հարվածելով Իսրայելին և տարածաշրջանի երկրներում էներգետիկ օբյեկտներին և ամերիկյան ռազմաբազաներին։

Американские дипломатические представительства в Ираке подверглись новым атакам
Логистический центр посольства США в Ираке, расположенный недалеко от международного аэропорта Багдада, и генеральное консульство США в Эрбиле, столице Иракского Курдистана, подверглись нападению. Как передает Арменпресс, об этом сообщает агентство Shafaq News.
По информации этого новостного ресурса, беспилотник, атаковавший консульство, был успешно сбит, ущерба не зафиксировано.
За последние несколько часов в районе аэропорта Багдада было перехвачено еще несколько беспилотников. О последствиях атак пока ничего не сообщается.
США и Израиль проводят военные операции против Ирана с 28 февраля. Тегеран ответил ударами по Израилю, энергетическим объектам и американским военным базам в странах региона.