Իրանը Մերձավոր Արևելքի խաղաղ բնակիչներին կոչ է արել հեռանալ ամերիկյան զորքերի տեղակայման վայրերից
Իրանը Մերձավոր Արևելքի տարածաշրջանի խաղաղ բնակիչներին կոչ է անում հեռանալ ամերիկյան զորքերի տեղակայման շրջաններից: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարել է Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի մամուլի ծառայությունը։
Ըստ SNN հեռուստաալիքի՝ հայտարարության տեքստում նշվում է, որ Իրանը պետք է ոչնչացնի ամերիկյան և իսրայելական ուժերին, «որտեղ էլ նրանք գտնվեն», քանի որ նրանք հարձակումներ են իրականացնում խաղաղ իրանցիների և առանձին անձանց դեմ։
«Մենք խորհուրդ ենք տալիս անհապաղ հեռանալ ամերիկյան զորքերի տեղակայման շրջաններից, որպեսզի ձեզ վնաս չպատճառենք», - հայտնել է ԻՀՊԿ-ն։

Иран призвал мирных жителей Ближнего Востока покинуть места, где дислоцированы войска США
Иран призвал мирных жителей Ближнего Востока покинуть районы, где дислоцированы войска США. Как передает “Арменпресс”, об этом сообщила пресс-служба Корпуса стражей исламской революции (КСИР).
Телеканал SNN сообщил, что Иран заявил об уничтожении американских и израильский сил где бы “их не находили”, поскольку они “безжалостно убивают мирных иранцев и устраивают террористические акты против отдельных лиц”.
“Мы рекомендуем незамедлительно покинуть районы дислокации американских войск, чтобы не причинить вам вреда”, — заявил КСИР.