Գեղասահքի Ակոպովա- Ռախմանին սպորտային զույգը հաղթահարել է Աշխարհի առաջնության կարճ ծրագրի արգելքը
Հայաստանի ներկայացուցիչները սկսել են պայքարը Չեխիայի մայրաքաղաք Պրահայում ընթացող գեղասահքի աշխարհի առաջնությունում:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Կարինա Ակոպովա-Նիկիտա Ռախմանին սպորտային զույգն այսօր հանդես է եկել ԱԱ-ի կարճ ծրագրում և փայլուն ելույթով վաստակել է 67.12 միավոր: 21 զույգերի պայքարում նրանք զբաղեցրել են 8-րդ հորիզոնականը և ապահովել իրենց մասնակցությունն ազատ ծրագրին: Ազատ ծրագիրը նախատեսված է մարտի 26-ին:
Իտալիայում փետրվարին անցկացված ձմեռային 25-րդ Օլիմպիական խաղերի որակավորման փուլում Կարինա Ակոպովան և Նիկիտա Ռախմանինը 66.27 միավոր էին վաստակել:
Աշխարհի առաջնությունում Հայաստանը կներկայացնի նաև Սիմյոն Դանիլյանցը: 19-ամյա մարզիկը տղամարդկանց մենասահքի կարճ ծրագրում ելույթ կունենա մարտի 26-ին: Ազատ ծրագիրը նախատեսված է մարտի 28-ին:

Спортивная пара по фигурному катанию Акопова - Рахманин преодолела барьер короткой программы чемпионата мира
Представители Армении начали свои выступления на чемпионате мира по фигурному катанию в столице Чехии Праге.
Как передает “Арменпресс”, пара Карина Акопова и Никита Рахманины уже выступили в короткой программе чемпионата мира и набрали 67,12 балла. Они заняли 8-е место и обеспечили себе участие в произвольной программе. Произвольные выступления пройдут 26 марта.
Карина Акопова и Никита Рахманины набрали 66,27 балла в квалификационном раунде XXV зимних Олимпийских игр, которые прошли в Италии в феврале.
На чемпионате мира выступит и армянский фигурист Симен Данилянц. 19-летний спортсмен выступит в короткой программе в одиночном катании 26 марта. Произвольная программа запланирована на 28 марта.