Իրանում ավելի քան 30 մարդու են ձերբակալել Իսրայելի հետ կապեր ունենալու կասկածանքով
Իրանում ավելի քան 30 մարդ է ձերբակալվել Իսրայելի և Միացյալ Նահանգների հետ կապեր ունենալու կասկածանքով: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստի» գործակալությունը՝ վկայակոչելով Իրանի իշխանություններին և ԶԼՄ-ներին։
Իրանի հետախուզության նախարարությունը հայտարարել է 24 մարդու ձերբակալության մասին Իրանի արևմտյան Համադանի նահանգում գտնվող ռազմական օբյեկտների վերաբերյալ տվյալներ փոխանցելու համար, որոնցից մի քանիսը ռմբակոծության են ենթարկվել Միացյալ Նահանգների և Իսրայելի կողմից։
Չորս մարդ ձերբակալվել է երկրի արևմուտքում գտնվող Լորեստանի նահանգում՝ «հակառակորդի» հետախուզության համար տեղեկատվություն հավաքելու համար։
Եվս երկուսը ձերբակալվել են Իրանի հարավարևելյան Քերմանի նահանգում՝ զենք տեղափոխելու համար։
Բացի այդ, ISNA լրատվական գործակալությունը հաղորդել է հյուսիսային Սեմնանի նահանգում ԱՄՆ-ի և Իսրայելի հետ կապված երեք «գործակալի» ձերբակալության մասին։

В Иране задержаны более 30 человек по подозрению в связях с Израилем
В Иране задержано более 30 человек по подозрению в связях с Израилем и США. Как передает “Арменпресс”, об этом сообщает агентство “РИА Новости” со ссылкой на иранские власти и СМИ.
Министерство разведки Ирана объявило о задержании 24 человек за передачу информации о военных объектах в западной иранской провинции Хамадан, некоторые из которых подверглись ударам США и Израиля.
Четверо человек были задержаны в западной провинции Лорестан за сбор информации для разведки “противника”.
Еще двое были задержаны в юго-восточной иранской провинции Керман за перевозку оружия.
Информационное агентство ISNA сообщило об аресте трех “агентов”, связанных с США и Израилем, в северной провинции Семнан.