Իրանը դուրս չի գա հակամարտությունից մինչև պատժամիջոցների վերացումը. Խամենեիի խորհրդական
Իրանը չի դադարեցնի մարտական գործողությունները, մինչև չվերացվեն իր նկատմամբ բոլոր պատժամիջոցները: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարել է Իսլամական Հանրապետության գերագույն առաջնորդ Մոջթաբա Խամենեիի ռազմական խորհրդական Մոհսեն Ռեզային:
«Պատերազմը կշարունակվի այնքան ժամանակ, մինչև Իրանին չվճարեն բոլոր փոխհատուցումները և չվերացվեն նրա նկատմամբ բոլոր տնտեսական պատժամիջոցները: Մենք նաև պահանջում ենք Իսլամական Հանրապետության ներքին գործերին ԱՄՆ-ի չմիջամտության միջազգային երաշխիքներ. դա մեր երկրի ժողովրդի, գերագույն առաջնորդի և զինված ուժերի որոշումն է», - Ռեզայիի խոսքն է մեջբերել Fars լրատվական գործակալությունը:
Ավելի վաղ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել էր, որ Իրանի հետ բանակցություններ են ընթանում, սակայն իրանական կողմը հերքել էր դա։

Иран не выйдет из конфликта, пока не будут сняты санкции - советник Хаменеи
Иран не прекратит боевые действия, пока не будут сняты все санкции против него. Об этом, по сообщению Арменпресс, заявил Мохсен Резаи, военный советник Верховного лидера Исламской Республики Моджтабы Хаменеи.
«Война будет продолжаться до тех пор, пока Ирану не будут выплачены все компенсации и не будут сняты все экономические санкции против него. Мы также требуем международных гарантий невмешательства Соединенных Штатов во внутренние дела Исламской Республики. Это решение народа, Верховного лидера и вооруженных сил нашей страны», — цитирует Резаи информационное агентство Fars.
Ранее президент США Дональд Трамп заявил о начале переговоров с Ираном, но иранская сторона это опровергла.