«Ծաղկունք» փառատոնն իր շուրջ կհամախմբի պարային խմբերի՝ աշխարհի տարբեր երկրներից
«Ծաղկունք» միջազգային 10-րդ հոբելյանական փառատոնը, որը նախաձեռնել է «Կամուրջ» մշակութային կենտրոնը, միավորում է տարբեր երկրների պարային խմբերի և մշակութային կազմակերպությունների՝ ստեղծելով հարթակ միջազգային համագործակցության և մշակութային փոխանակման համար։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ հոբելյանական թողարկումն առանձնանում է ընդլայնված ձևաչափով և մի քանի բեմերում անցկացվող համերգներով։
Փառատոնին հանդես կգան պարային խմբեր Ֆրանսիայից (Ստրասբուրգ, Լիոն), Մեծ Բրիտանիայից (Լոնդոն), Հունաստանից (Աթենք), Վրաստանից (Թբիլիսի), Ռուսաստանից (Սոչի), Հայաստանից։
Համերգներից մեկը տեղի կունենա մարտի 28-ին Հակոբ Պարոնյանի անվան երաժշտական կոմեդիայի պետական թատրոնում, հաջորդը՝ ապրիլի 13-ին Ալեքսանդր Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում։
Համերգ է նախատեսվում նաև ապրիլի 17-ին, որը կանցկացվի Վրաստանի Վասո Աբաշիձեի անվան պետական երաժշտական և դրամատիկական թատրոնում։

Фестиваль «Цахкунк» ((Tsaghkunk, расцвет) объединит танцевальные коллективы со всего мира
10-летний международный фестиваль «Цахкунк» (Tsaghkunk, расцвет), организованный культурным центром «Камурдж» (мост), объединяет танцевальные коллективы и культурные организации из разных стран, создавая платформу для международного сотрудничества и культурного обмена.
По сообщению Арменпресс, юбилейный выпуск отличается расширенным форматом и концертами, проводимыми на нескольких сценах.
На фестивале выступят танцевальные коллективы из Франции (Страсбург, Лион), Великобритании (Лондон), Греции (Афины), Грузии (Тбилиси), России (Сочи) и Армении.
Один из концертов состоится 28 марта в Государственном театре музыкальной комедии имени Акоба Пароняна, следующий — 13 апреля в Национальном академическом театре оперы и балета имени Александра Спендиаряна.
Также запланирован концерт на 17 апреля в Грузинском государственном музыкально-драматическом театре имени Васо Абашидзе.
Завершение юбилейной программы запланировано на 25 октября в Москве, в концертном зале Mos Producer.