ԻՊԲ խոսնակը հայտարարել է, որ առջևում մի քանի շաբաթվա մարտեր են սպասվում
Իսրայելի պաշտպանության բանակի (ԻՊԲ) խոսնակը հայտարարել է, որ Իրանի և Լիբանանում «Հեզբոլլահ»-ի դեմ առջևում դեռ մի քանի շաբաթվա մարտեր են սպասվում: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է BBC-ն:
«Սպասվում է, որ մենք ևս մի քանի շաբաթ մարտեր կվարենք Իրանի և «Հեզբոլլահ»-ի դեմ», - ասել է բրիգադի գեներալ Էֆի Դեֆրինը:
Նա հավելել է, որ ամեն օր հասցվող հարվածները թուլացնում են Իրանին:
ԱՄՆ-ն և Իսրայելն Իրանի դեմ ռազմական գործողություններ են սկսել փետրվարի 28-ից, Իրանն էլ պատասխան հարվածներ է հասցնում Իսրայելին և տարածաշրջանի երկրներում էներգետիկ ենթակառուցվածքներին և ԱՄՆ-ի հետ կապված օբյեկտներին:
Իրանում պատերազմի ավելի քան երեք շաբաթվա ընթացքում զոհերի թիվը գերազանցել է 1500-ը։ Իսրայելում զոհվել է 16 մարդ: Ամերիկացի զինծառայողների շրջանում զոհերի թիվը 13 է։ Ամերիկա-իսրայելական գործողությունների ֆոնին Իսրայելի ուղղությամբ «Հեզբոլլահ»-ի հարվածներից հետո Իսրայելի պատասխան ռազմական գործողությունների հետևանքով Լիբանանում զոհերի թիվը գերազանցել է 1000-ը։ Քաղաքացիական անձանց շրջանում զոհեր կան նաև Պարսից ծոցի երկրներում։

Представитель ЦАХАЛ заявил, что предстоит еще несколько недель боевых действий
Представитель Армии обороны Израиля (ЦАХАЛ) заявил, что бои против Ирана и “Хезболлы” в Ливане, возможно, продлятся еще несколько недель. “Арменпресс” передает об этом со ссылкой на BBC.
“Ожидается, что нам предстоит еще несколько недель боевых действий против Ирана и Хезболлы”, — заявил бригадный генерал Эфи Дефрин.
Он добавил, что ежедневные удары ослабляют Иран.
28 февраля США и Израиль начали совместные военные операции против Ирана, обвинив Тегеран в разработке ракетной и ядерной программы. Иран, отрицая обвинения, нанес ответные удары по Израилю, а также по американским военным базам в регионе
Число погибших в Иране за более чем три недели войны превысило 1500 человек. В Израиле погибли 16 человек. Число погибших американских военнослужащих составляет 13. Число погибших в Ливане в результате военных действий Израиля после атак “Хезболлы” на Израиль в ходе американо-израильских операций превысило 1000 человек. Есть жертвы и среди гражданского населения в странах Персидского залива.