Իսրայելը և Իրանը հայտարարել են փոխադարձ հարվածների մասին
Իսրայելի պաշտպանության բանակը (ԻՊԲ) սկսել է լայնածավալ հարվածների շարք Թեհրանում ենթակառուցվածքներին: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Telegram-ում հայտարարություն է տարածել ԻՊԲ մամուլի ծառայությունը։
ԻՊԲ-ն մեկ այլ հաղորդագրության մեջ նշել է Իրանի կողմից Իսրայելի ուղղությամբ հրթիռների արձակման մասին։
Իր հերթին, Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը (ԻՀՊԿ) հայտարարել է, որ Իրանի զինված ուժերը հարվածներ են հասցրել Իսրայելին և տարածաշրջանում ԱՄՆ ռազմական օբյեկտներին:
«Հակամարտության սկզբից ի վեր Իրանի հարձակումների 75-րդ ալիքը թիրախավորել է Իսրայելի տարբեր շրջաններում իսրայելցի զինվորների տեղակայման և ապաստարանների նոր վայրերը», - ասվում է հայտարարության մեջ։
Բացի այդ, ԻՀՊԿ-ն պնդում է, որ բալիստիկ հրթիռներով հարվածների է ենթարկվել «Արքայազն Սուլթան» ավիաբազան, որը գտնվում է Սաուդյան Արաբիայի Ալ Խարջ քաղաքի մերձակայքում։ Վնասների մասին տեղեկատություն չկա:
Հրթիռներ և անօդաչուներ որսալու մասին են հայտարարել նաև Բահրեյնում, Արաբական Միացյալ Էմիրություններում, Սաուդյան Արաբիայում, Քուվեյթում։

Израиль и Иран объявили о взаимных ударах
Армия обороны Израиля (ЦАХАЛ) нанесла серию крупномасштабных ударов по инфраструктуре Тегерана. Как передает Арменпресс, об этом сообщает пресс-служба ЦАХАЛ в Telegram.
В другом сообщении ЦАХАЛ отмечает запуск Ираном ракет в направлении Израиля.
В свою очередь, Корпус стражей исламской революции (КСИР) заявил, что иранские вооруженные силы нанесли удары по израильским и американским военным объектам в регионе.
«75-я волна иранских атак с начала конфликта была направлена ​​на новые позиции израильских солдат и укрытия в различных частях Израиля», — говорится в заявлении.
Кроме того, КСИР утверждает, что авиабаза Принц Султана, расположенная недалеко от города Аль-Хардж в Саудовской Аравии, была поражена баллистическими ракетами. Информация о повреждениях отсутствует.
Также сообщается о ракетах и ​​беспилотниках в Бахрейне, Объединенных Арабских Эмиратах, Саудовской Аравии и Кувейте.