Իրանում առաջվա պես հրթիռներ են արտադրում. ԻՀՊԿ
Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը (ԻՀՊԿ) հայտարարում է, որ երկրում շարունակում են հրթիռների արտադրությունը՝ չնայած ԱՄՆ-ի և Իսրայելի հարվածներին: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է Al Arabiya-ն։
«Մեր հրթիռային արդյունաբերությունն արժանի է ամենաբարձր գնահատականների.... Այս հարցում մտահոգություն չկա, քանի որ նույնիսկ պատերազմի պայմաններում մենք շարունակում ենք հրթիռներ արտադրել», - հայտարարել է ԻՀՊԿ-ի ներկայացուցիչ Ալի Մոհամադ Նայինին։
Մարտի 19-ին Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն ասել է, որ Իրանը Իսրայելի և ԱՄՆ-ի հասցրած հարվածների հետևանքով այլևս չի կարող հրթիռներ արտադրել կամ ուրան հարստացնել։

Иран продолжает производить ракеты: КСИР
Корпус стражей исламской революции (КСИР) заявил, что в стране продолжается производство ракет, несмотря на удары США и Израиля. Как передает “Арменпресс”, об этом сообщает Al Arabiya.
“Наша ракетная промышленность заслуживает высших оценок (...) на этот счет беспокойства нет, потому что даже в условиях военного времени мы продолжаем производить ракеты”, - сказал представитель КСИР Али Мохаммад Наини.
19 марта премьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху заявил, что Иран больше не может производить ракеты или обогащать уран в результате ударов Израиля и США.