Իսրայելը շարունակում է հարձակումները Լիբանանի վրա․ զոհերի թիվը գերազանցել է 1000-ը
Իսրայելը հարվածներ է հասցրել Լիբանանի հարավում մի շարք բնակավայրերի՝ մարդկային կորուստներ ու նյութական վնասներ պատճառելով։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդել է Լիբանանի Ազգային լրատվական գործակալությունը (NNA):
«Իսրայելի կործանիչները լուսաբացին հարվածներ են հասցրել՝ թիրախավորելով Նաբատիե շրջանի բնակավայրերը, Տիր և Բինթ Ջբեյլ շրջանները», - հայտնել է գործակալությունը՝ հավելելով, որ իսրայելական ուժերը հարվածել են երկրի հարավում գտնվող ևս հինգ բնակավայրի:
Վերջին երկու օրվա ընթացքում Իսրայելն ավիահարվածներով թիրախավորել են Լիբանանի մայրաքաղաք Բեյրութը, արևելքում գտնվող Բաալբեքը և հարավում գտնվող Սիդոնը:
«Հեզբոլլահ» շարժումը, որը սկսել է Իսրայելին հարվածներ հասցնել ի պատասխան Իրանի վրա գրոհների, հայտարարել է, որ հրետանային արկերով թիրախավորել է Տայբե քաղաքի մոտակայքում իսրայելցի զինվորների հավաքատեղին։ Բացի այդ, հրետանային արկերով թիրախավորվել են նրանց տրանսպորտային միջոցները։
Լիբանանի առողջապահության նախարարությունը հայտարարել է, որ մարտի 2-ից ի վեր Լիբանանում Իսրայելի հարձակումների հետևանքով զոհվել է 1001 մարդ, այդ թվում՝ 79 կին, 118 երեխա և 40 առողջապահական ոլորտի աշխատակից: Վիրավորների թիվը հասել է 2584-ի:
Մարտի 19-ի տվյալներով՝ ԱՄՆ-ի և Իսրայելի կողմից Իրանի վրա հարձակման գրեթե երեք շաբաթվա ընթացքում Իրանում զոհվել է առնվազն 1444, վիրավորվել՝ 18 551 մարդ։

Израиль продолжает атаки на Ливан: число погибших превысило 1000 человек
Израиль нанес удары по ряду населенных пунктов на юге Ливана: есть человеческие жертвы, нанесен материальный ущерб. Как передает Арменпресс, об этом сообщило ливанское национальное информационное агентство NNA.
«Израильские истребители нанесли удары на рассвете, поразив населенные пункты в районе Набатии, Тир и Бинт-Джебейль», — сообщило агентство, добавив, что израильские силы поразили еще пять населенных пунктов на юге страны.
За последние два дня Израиль нанес авиаудары по ливанской столице Бейруту, Баальбеку на востоке и Сидону на юге.
Движение «Хезболла», начавшее наносить удары по Израилю в ответ на атаки на Иран, заявило, что обстреляло артиллерийским снарядом пункт сбора израильских солдат недалеко от города Тайбе. Кроме того, артиллерийским снарядом были обстреляны их автомобили.
Министерство здравоохранения Ливана сообщило, что с 2 марта в результате израильских атак в Ливане погибло 1001 человек, в том числе 79 женщин, 118 детей и 40 медицинских работников. Число раненых достигло 2584.
По состоянию на 19 марта, за почти три недели атак США и Израиля на Иран в Иране погибло не менее 1444 человек и 18 551 получили ранения.