Իսրայելը հարվածների ալիք է սկսել Թեհրանի ուղղությամբ
Իսրայելի պաշտպանության բանակը (ԻՊԲ) հաղորդել է Իրանի մայրաքաղաքին հասցվող ավիահարվածների նոր ալիքի մասին, տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը:
Telegram-ում ԻՊԲ-ի տարածած հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ թիրախավորվում են ենթակառուցվածքներ ամբողջ Թեհրանում։
Ավելի վաղ Իսրայելի ռազմաօդային ուժերը հաղորդել էին, որ իրենց ինքնաթիռներն անցած օրվա ընթացքում տասնյակ հարվածներ են հասցրել Իրանին՝ խոցելով երկրի արևմտյան և կենտրոնական մասերում գտնվող ավելի քան 130 թիրախ։
Al Jazeera հեռուստաալիքն իր հերթին հաղորդել է, որ Թեհրանի արևելքը մի քանի հարվածի է ենթարկվել օդից։
Միևնույն ժամանակ Իրանի պետական IRIB հեռուստաընկերությունը հաղորդել է, որ մայրաքաղաքի արևելյան մասում «թշնամական թիրախների» դեմ գործի են դրվել հակաօդային պաշտպանության համակարգերը։

The Israel Defense Forces (IDF) have reported a new wave of airstrikes targeting Iran’s capital, Tehran.
In a statement posted on social media, the IDF said that infrastructure across Tehran is being targeted.
Earlier, the Israeli military reported that its air force had carried out dozens of strikes on Iran over the past day, hitting more than 130 targets in the country’s western and central regions.
Al Jazeera reported that eastern Tehran had been hit by several airstrikes.
Meanwhile, Iran’s state broadcaster IRIB said that air defense systems had been deployed against enemy targets in the eastern part of the capital.