Պենտագոնի ղեկավարը հայտնել է, որ անհրաժեշտ է պատշաճ ֆինանսավորում պատերազմի նպատակներին հասնելու համար
ԱՄՆ պաշտապանության նախարար Փիթ Հեգսեթը մամուլի ասուլիսում անդրադարձել է Իրանի դեմ պատերազմի համար 200 միլիարդ դոլարի բյուջետային պահանջի վերաբերյալ հաղորդագրություններին։ Նա նշել է, որ այդ թիվը կարող է փոխվել, և որ «վատ մարդկանց սպանելու համար գումար է անհրաժեշտ»։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է BBC-ն։
Նա նաև կարևորել է «պատշաճ ֆինանսավորումը» ապագայում անհրաժեշտ ցանկացած բանի համար։
Հեգսեթի խոսքով՝ պատերազմում ԱՄՆ-ի հետ ամենաշատը համագործակցել է Իսրայելը՝ շեշտելով, որ նա «անհավանական և կարողունակ» գործընկեր է եղել «առաջին օրվանից»։
Նա նշել է, որ Պարսից ծոցի երկրները նույնպես անհավանական կերպով են դրսևորել իրենց՝ հավելելով, որ հակամարտությունը նրանց «ուղղակիորեն բերել է մեր ուղեծիր»։
Հեգսեթի խոսքով՝ ԱՄՆ-ն մինչ օրս հարվածել է իրանական ավելի քան 7000 թիրախի, և զորքերն «ավելի ճշգրիտ պատկերացում ունեն, թե ինչին են հարվածում և ինչու»։
Միևնույն ժամանակ Շտաբների պետերի միացյալ կոմիտեի նախագահ գեներալ Դեն Քեյնը հայտարարել է, որ Իրանն «այս պայքարի մեջ մտել է մեծ քանակությամբ զենքերով», այդ իսկ պատճառով ԱՄՆ-ն հնարավորինս «ագրեսիվ և վճռական» է։
Նրա խոսքով՝ ԱՄՆ-ն շարունակում է «որսալ, գտնել և ոչնչացնել դրանք», բայց Իրանը դեռևս պահպանում է «որոշակի կարողություններ»։

Глава Пентагона заявил о необходимости надлежащего финансирования для достижения военных целей
Министр войны США Пит Хегсет на пресс-конференции прокомментировал сообщения о запросе бюджета в размере 200 млрд долларов на войну против Ирана. Он отметил, что эта цифра может измениться и что «деньги нужны, чтобы убивать плохих людей».
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Би-Би-Си, он также подчеркнул важность «надлежащего финансирования» для всего, что потребуется в будущем.
По словам Хегсета, в этой войне наиболее активно сотрудничал с США Израиль, подчеркнув, что он был «невероятным и дееспособным» партнером «с самого первого дня».
Он отметил, что страны Персидского залива также проявили себя невероятным образом, добавив, что конфликт «напрямую втянул их в нашу орбиту».
По словам Хегсета, США на сегодняшний день нанесли удары по более чем 7000 иранским целям, и войска «имеют гораздо более точное представление о том, что именно они поражают и почему».
В то же время глава Объединенного комитета начальников штабов генерал Дэн Кейн заявил, что Иран «вступил в эту борьбу с большим количеством оружия», поэтому США действуют максимально «агрессивно и решительно».
По его словам, США продолжают «охотиться, находить и уничтожать его», но Иран все еще сохраняет «некоторые возможности».