ԻՀՊԿ-ն հայտնել է, որ Իսրայելում հրթիռային հարվածներ է հասցրել 80 ռազմական օբյեկտի
Իրանը հրթիռային հարվածներ է հասցրել Իսրայելի 80 ռազմական թիրախի: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հայտնել է Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը (ԻՀՊԿ)։
««Ճշմարիտ խոստում 4» գործողության 63-րդ ալիքի շրջանակներում հրթիռային համակարգերով և անօդաչու թռչող սարքերով 80 տարբեր ռազմական օբյեկտ է անվրեպ խոցվել Իսրայելի հարավում և կենտրոնական մասում, այդ թվում՝ Ռիշոն լե Ցիոն քաղաքի մերձակայքում, ինչպես նաև Թել Ավիվի արևելքում և հարավում», - կորպուսի հայտարարությունը մեջբերել է IRNA գործակալությունը։
Գիշերը ԻՀՊԿ-ն նաև հայտնել է Քուվեյթում, ԱՄԷ-ում և Բահրեյնում ամերիկյան բազաների վրա գրոհների մասին։
Ավելի վաղ Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանը դաժան վրեժ էր խոստացել Ազգային անվտանգության գերագույն խորհրդի քարտուղար Ալի Լարիջանիի սպանության համար։ Իրանը նաև ազդարարել է առաջիկայում ԱՄՆ-ի և Իսրայելի դեմ նոր զենքի կիրառման մասին։

КСИР сообщил о нанесении ракетных ударов по 80 военным объектам в Израиле
Иран нанес ракетные удары по 80 военным объектам в Израиле. Об этом, как передает “Арменпресс”, сообщает Корпус стражей исламской революции (КСИР).
“В рамках 63-й волны операции “Правдивое обещание 4” 80 различных военных объектов на юге и в центральной части Израиля, в том числе вблизи города Ришон-ле-Цион, а также объекты на востоке и юге Тель-Авива, были точно поражены ракетными системами и беспилотниками”, — говорится в заявлении КСИР, цитируемом информационным агентством IRNA.
За ночь КСИР также сообщил об атаках на американские базы в Кувейте, ОАЭ и Бахрейне.
Ранее президент Ирана Масуд Пезешкиан пообещал суровую месть за убийство секретаря Высшего совета национальной безопасности Али Лариджани. Иран также пригрозил в ближайшем будущем применением нового оружия против США и Израиля.