Ռուսաստանի, ԱՄՆ-ի և Ուկրաինայի եռակողմ խմբի աշխատանքն ընդհատվել է. Պեսկով
ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը հայտարարել է, որ Մոսկվայի և Կիևի միջև Վաշինգտոնի միջնորդությամբ բանակցային գործընթացում դադար է։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին նա ասել է «Իզվեստիա» թերթին։
«Եռակողմ խումբը դադար է վերցրել», - հայտնել է Պեսկովը։
Նա, սակայն, նշել է, որ երկկողմ ռուս-ամերիկյան աշխատանքային խմբի շրջանակում աշխատանքը՝ նվիրված տնտեսական հարցերին, շարունակվում է։
Միևնույն ժամանակ, Պեսկովի խոսքով, Ռուսաստանը կշարունակի շփումներն Ուկրաինայի հետ գերիների և զոհված զինծառայողների մարմինների փոխանակման հարցերի շուրջ։
«Այս ուղղությամբ աշխատանքն անպայման կշարունակվի», - ասել է նա։
Մարտի սկզբին պետք է կայանար ԱՄՆ-ՌԴ-Ուկրաինա եռակողմ բանակցությունների հաջորդ փուլը, սակայն այն հետաձգվել է Մերձավոր Արևելքում հակամարտության պատճառով։

Работа трехсторонней группы России, США и Украины на паузе: Дмитрий Песков
Пресс-секретарь президента России Владимира Путина Дмитрий Песков объявил о приостановке переговоров между Москвой и Киевом, которые велись при посредничестве Вашингтона. Об этом, как передает “Арменпресс”, он сообщил газете “Известия”.
“Трехсторонняя группа – на паузе”, — сказал Песков.
Однако он отметил, что работа в рамках двусторонней российско-американской рабочей группы по экономическим вопросам продолжается.
Россия продолжит контакты с Украиной и по вопросам обмена пленными и телами погибших военнослужащих.
“Работа по этому направлению будет обязательно продолжена”, — сказал он.
Следующий раунд трехсторонних переговоров США-Россия-Украина должен был состояться в начале марта, но был отложен из-за конфликта на Ближнем Востоке.