Իրանը հայտնել է Իսրայելի զինագործարանների վրա գրոհելու մասին
Իրանի զինվորականները գրոհել են Իսրայելի Rafael զենք արտադրող ընկերության կենտրոնների վրա: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Իրանի բանակը։
«Գրոհների թիրախ են դարձել Rafael զենքի արտադրության, ինչպես նաև Israel Aerospace Industries (IAI) ավիաարդյունաբերական ընկերության կենտրոնները», - նշվում է հաղորդագրության մեջ, որի տեքստը հրապարակել է Mehr գործակալությունը։
Իրանցի զինվորականները նշել են, որ Rafael-ը զբաղվում է հակաօդային պաշտպանության համակարգերի մշակմամբ, իսկ IAI-ն՝ ռազմական ինքնաթիռների արտադրությամբ։
ԱՄՆ-ն և Իսրայելն Իրանի դեմ համատեղ ռազմական գործողություն են սկսել փետրվարի 28-ից՝ մեղադրելով Թեհրանին հրթիռային և միջուկային ծրագիրը զարգացնելու համար։ Իրանը հերքել է մեղադրանքները և սկսել է պատասխան հարվածներ հասցնել Իսրայելին, ինչպես նաև տարածաշրջանի երկրներում ամերիկյան ռազմաբազաներին։ Հարվածներից տուժել են Կատարը, Քուվեյթը, Արաբական Միացյալ Էմիրությունները, Բահրեյնը, Սաուդյան Արաբիան, Օմանը, Իրաքը։

Иран сообщил об атаках на израильские оружейные заводы.
Иранские военнослужащие атаковали центры израильской компании по производству оружия Rafael. По сообщению «Арменпресс», армия Ирана выступила с сообщением по этому поводу.
«Целями атак стали центры компании по производству оружия Rafael, а также авиастроительная компания Israel Aerospace Industries (IAI)», — говорится в заявлении, текст которого опубликовало агентство Mehr.
Иранские военные отметили, что Rafael занимается разработкой систем противовоздушной обороны, а IAI — производством военной авиации.
28 февраля США и Израиль начали совместную военную операцию против Ирана, обвинив Тегеран в разработке ракетной и ядерной программы. Иран отрицал обвинения и начал ответные удары по Израилю, а также по американским военным базам в странах региона. Удары затронули Катар, Кувейт, Объединенные Арабские Эмираты, Бахрейн, Саудовскую Аравию, Оман и Ирак.