Միրզոյանը վերահաստատել է ՀՀ աջակցությունը Լիբանանի ինքնիշխանությանը և տարածքային ամբողջականությանը
ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Լիբանանի արտաքին գործերի և էմիգրանտների հարցերով նախարար Յուսեֆ Ռաջիի հետ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում են ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից, մանրամասնելով, որ զրուցակիցները քննարկել են Մերձավոր Արևելքում ստեղծված իրավիճակը:
Նախարար Միրզոյանը վերահաստատել է ՀՀ աջակցությունը Լիբանանի ինքնիշխանությանը և տարածքային ամբողջականությանը։ Ընդգծվել է քաղաքացիական օբյեկտների թիրախավորման բացառման անհրաժեշտության հարցում սկզբունքային մոտեցումը։ Անդրադարձ է կատարվել հումանիտար իրավիճակին և հնարավոր քայլերին։
Նախարար Միրզոյանը շնորհակալություն է հայտնել Լիբանանից ՀՀ քաղաքացիներին տեղափոխող թռիչքի կազմակերպման հարցում ցուցաբերած աջակցության համար։

Главы МИД Армении и Ливана обсудили ситуацию на Ближнем Востоке
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян провел телефонный разговор с министром иностранных дел и по делам эмигрантов Ливана Юсефом Раджи.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте СМИ и общественной дипломатии МИД Армении, собеседники обсудили ситуацию на Ближнем Востоке.
Министр Мирзоян подтвердил поддержку Арменией суверенитета и территориальной целостности Ливана. Была подчеркнута необходимость принципиального подхода к исключению обстрелов гражданских объектов. Были затронуты гуманитарная ситуация и возможные шаги.
Министр Мирзоян выразил благодарность за помощь в организации рейса по перевозке граждан Армении из Ливана.