Իսրայելում մեկ օրում վիրավորվել է 179 մարդ
Իսրայելի առողջապահության նախարարությունը հայտնել է, որ վերջին 24 ժամվա ընթացքում ռազմական գործողությունների հետևանքով վիրավորվել է 179 մարդ։ Նրանց մեծ մասը գտնվում են «թեթև վիճակում»։
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով Al Jazeera-ն, նախարարությունից հայտնել են, որ այդպիսով փետրվարի 28-ից սկսված պատերազմի ընթացքում Իսրայելում վիրավորվածների ընդհանուր թիվը հասել է 2745-ի։
ԱՄՆ-ն և Իսրայելն Իրանի դեմ համատեղ ռազմական գործողություն են սկսել փետրվարի 28-ից՝ մեղադրելով Թեհրանին հրթիռային և միջուկային ծրագիրը զարգացնելու համար։ Իրանը, հերքելով մեղադրանքները, սկսել է պատասխան հարվածներ հասցնել Իսրայելին, ինչպես նաև տարածաշրջանի երկրներում ամերիկյան ռազմաբազաներին։ Հարվածներից տուժել են Քուվեյթը, Կատարը, ԱՄԷ-ն, Սաուդյան Արաբիան, Օմանը, Բահրեյնը։

В Израиле за один день ранения получили 179 человек
Министерство здравоохранения Израиля сообщило, что за последние 24 часа в ходе военных операций пострадали 179 человек. Большинство ранениний легкие.
Как передает “Арменпресс” со ссылкой на Al Jazeera, министерство сообщило, что общее число пострадавших в Израиле за время войны, начавшейся 28 февраля, достигло 2745 человек.
28 февраля США и Израиль начали совместные военные операции против Ирана, обвинив Тегеран в разработке ракетной и ядерной программы. Иран, отрицая обвинения, нанес ответные удары по Израилю, а также по американским военным базам в регионе. Удары затронули Кувейт, Катар, ОАЭ, Саудовскую Аравию, Оман и Бахрейн.