«Turkish Airlines» ավիաընկերությունը մեկնարկել է Ստամբուլ-Երևան-Ստամբուլ երթուղով չվերթերը
«Turkish Airlines» ավիաընկերության մեկնարկային չվերթը Ստամբուլի միջազգային օդանավակայանից մարտի 11-ին ժամանել է «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայան։
Չվերթի դիմավորման արարողությանը ներկա էին ՀՀ Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեի նախագահի տեղակալ Ստեփան Փայասլյանը, «Արմենիա» Միջազգային օդանավակայաններ» ընկերության տնօրեն Մարսելո Վենդեն և գլխավոր մենեջեր Սերգեյ Ավետիսյանը, «Turkish Airlines» ավիաընկերության Արևելյան Եվրոպայի երկրների գծով վաճառքի փոխտնօրեն Հուսեյն Օզբեկը և Վրաստանի ու Հայաստանի գծով գլխավոր մենեջեր Քենան Ինջեն, այլ հյուրեր:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ «Արմենիա» Միջազգային օդանավակայաններ» ընկերության տարածած հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ Ստամբուլ - Երևան - Ստամբուլ երթուղով թռիչքները կիրականացվեն ամեն օր, իսկ մայիսի 14-ից չվերթերի հաճախականությունը կհասնի շաբաթական 10, հունիսի 15-ից՝ շաբաթական 14 չվերթի:

Первый рейс Turkish Airlines прибыл из Стамбула в международный аэропорт Звартноц
Первый рейс Turkish Airlines 11 марта прибыл в международный аэропорт Звартноц из международного аэропорта Стамбула.
Как сообщает Арменпресс, на церемонии встречи рейса присутствовали заместитель председателя Комитета гражданской авиации Армении Степан Паяслян, директор «Международных аэропортов Армении» Марсело Венде и главный менеджер Сергей Аветисян, заместитель директора Turkish Airlines по продажам в Восточной Европе Хусейн Озбек и главный менеджер по Грузии и Армении Кенан Индже, а также другие гости.
Рейсы по маршруту Стамбул–Ереван–Стамбул будут выполняться ежедневно, а начиная с 14 мая частота полётов увеличится до 10 раз в неделю, и с 15 июня — до 14 раз в неделю.