«Turkish Airlines» ավիաընկերությունը մեկնարկել է Ստամբուլ-Երևան-Ստամբուլ երթուղով չվերթերը
«Turkish Airlines» ավիաընկերության մեկնարկային չվերթը Ստամբուլի միջազգային օդանավակայանից մարտի 11-ին ժամանել է «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայան։
Չվերթի դիմավորման արարողությանը ներկա էին ՀՀ Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեի նախագահի տեղակալ Ստեփան Փայասլյանը, «Արմենիա» Միջազգային օդանավակայաններ» ընկերության տնօրեն Մարսելո Վենդեն և գլխավոր մենեջեր Սերգեյ Ավետիսյանը, «Turkish Airlines» ավիաընկերության Արևելյան Եվրոպայի երկրների գծով վաճառքի փոխտնօրեն Հուսեյն Օզբեկը և Վրաստանի ու Հայաստանի գծով գլխավոր մենեջեր Քենան Ինջեն, այլ հյուրեր:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ «Արմենիա» Միջազգային օդանավակայաններ» ընկերության տարածած հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ Ստամբուլ - Երևան - Ստամբուլ երթուղով թռիչքները կիրականացվեն ամեն օր, իսկ մայիսի 14-ից չվերթերի հաճախականությունը կհասնի շաբաթական 10, հունիսի 15-ից՝ շաբաթական 14 չվերթի:

The inaugural flight of Turkish Airlines from Istanbul International Airport arrived at Zvartnots International Airport on March 11.
The welcoming ceremony for the flight was attended by Deputy Chair of the Civil Aviation Committee of the Republic of Armenia Stepan Payaslyan, CEO of Armenia International Airports (AIA) Marcelo Wende, AIA General Manager Sergey Avetisyan, Turkish Airlines Deputy Director of Sales for Eastern European Countries Hussein Ozbek, Turkish Airlines General Manager for Georgia and Armenia Kenan Ince, and other guests, according to the Armenia International Airports.
The company said that flights on the Istanbul–Yerevan–Istanbul route will be operated daily. From May 14, the frequency will increase to 10 flights per week, and from June 15 to 14 flights per week.