Իրանի Կարմիր մահիկը հայտնել է երկրում գրեթե 20 000 քաղաքացիական շենքի վնասման մասին
Իրանական Կարմիր մահիկի ընկերությունը հայտարարել է, որ Իրանի դեմ ամերիկա-իսրայելական պատերազմի ընթացքում երկրում վնասվել է 19 734 քաղաքացիական կառույց։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է Al Jazeera-ն։
Մարդասիրական կազմակերպությունը հայտարարել է, որ վնասված շինությունների թվում են 77 բժշկական կենտրոն և 65 կրթական հաստատություն։
Նաև հաղորդվել է Կարմիր մահիկի կողմից շահագործվող 16 օբյեկտի վնասվելու մասին։
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Իրանում զոհերի թիվը գերազանցել է 1300-ը։
ԱՄՆ-ն և Իսրայելը փետրվարի 28-ին հայտնել են Իրանին «կանխարգելիչ» հարվածներ հասցնելու մասին՝ մեղադրելով երկրին Իսրայելին և ամերիկյան ուժերին հարվածելու մտադրության և իր միջուկային ծրագիրը զարգացնելու համար։ Իրանը հերքել է մեղադրանքները և հարվածներ է հասցնում ինչպես Իսրայելին, այնպես էլ Մերձավոր Արևելքի երկրներում էներգետիկ օբյեկտներին և ամերիկյան ռազմակայաններին։

Общество Красного Полумесяца Ирана сообщает о повреждении в стране почти 20 000 гражданских строений
Общество Красного Полумесяца Ирана сообщает, что в ходе американо-израильской войны против Ирана в стране повреждено 19 734 гражданских строения. “Арменпресс” передает об этом со ссылкой на Al Jazeera.
Организация заявила, что среди поврежденных зданий 77 медицинских центров и 65 учебных заведений.
Также сообщается, что повреждены 16 объектов, находящихся в ведении Общества Красного Полумесяца.
Ранее сообщалось, что число погибших в Иране превысило 1300 человек.
28 февраля США и Израиль начали совместные военные операции против Ирана, обвинив Тегеран в разработке ракетной и ядерной программы. Иран отвергает эти обвинения и наносит ответные удары по Израилю, а также по энергетическим объектам и американским военным базам в странах региона.