Իրանում պատերազմի սկզբից ի վեր զոհվել է ավելի քան 200 կին և երեխա
Իրանի կառավարության խոսնակ Ֆաթեմեհ Մոհաջերանին հայտնել է, որ ԱՄՆ-ի և Իսրայելի կողմից Իրանի դեմ մեկնարկած պատերազմից ի վեր Իրանում զոհերի թիվը հասել է 1332-ի, որոնցից 206-ը կանայք և երեխաներ են։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է BBC-ն։
Կառավարության խոսնակը նաև հայտնել է, որ հարվածների թիրախ են դարձել տասնյակ առողջապահական կենտրոններ։
Reuters-ի փոխանցմամբ՝ ավելի վաղ Իրանական կարմիր մահիկի ընկերությունը հայտնել էր 1230 զոհի մասին։ Իրանի բանակը հայտարարել է, որ նախորդ շաբաթ Շրի Լանկայի ափերի մոտ ամերիկյան սուզանավի կողմից իրանական ռազմանավի խորտակման հետևանքով զոհվել է առնվազն 104 մարդ, որոնք չէին ներառվել Կարմիր մահիկի կողմից տրամադրված տվյալների մեջ:
Իսրայելը հայտնել է իրանական հարվածներից 10-ից ավելի զոհի մասին, ամերիկյան կողմից զոհվել է 7 զինծառայող։ Մերձավոր Արևելքի տարբեր երկրները հայտնել են, ընդհանուր առմամբ, շուրջ 25 զոհի մասին։ Լիբանանում «Հեզբոլլահ»-ի դեմ մեկնարկած իսրայելական հարվածների զոհերի թիվը հասել է 400-ի։

С начала войны в Иране погибло более 200 женщин и детей
Пресс-секретарь иранского правительства Фатиме Мохаджерани заявила, что число погибших в Иране с начала войны, развязанной США и Израилем против ИРИ, достигло 1332 человек, из которых 206 — женщины и дети.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на BBC, пресс-секретарь правительства также заявила, что в результате ударов были атакованы десятки медицинских центров.
По данным Reuters, ранее Иранское общество Красного Полумесяца сообщило о 1230 погибших. Иранские военные заявили, что по меньшей мере 104 человека погибли в результате потопления иранского военного корабля американской подводной лодкой у берегов Шри-Ланки на прошлой неделе, однако эти данные не были включены в информацию, предоставленную Красным Полумесяцем.
28 февраля США и Израиль начали совместную военную операцию против Ирана, обвинив Тегеран в разработке ракетной и ядерной программы. Иран отрицает обвинения и наносит ответные удары по Израилю, а также по энергетическим объектам и американским военным базам в регионе.
Израиль сообщил о более чем 10 погибших в результате иранских ударов, а также о семи погибших американских солдатах. Страны Ближнего Востока сообщили в общей сложности о примерно 25 погибших. Число погибших в результате израильских ударов по «Хезболле» в Ливане достигло 400 человек.