Իրանը հայտարարել է Իսրայելում և Քուվեյթում ամերիկյան օբյեկտներին հարվածելու մասին
Իրանն անօդաչու թռչող սարքերով հարվածներ է հասցրել ամերիկյան օբյեկտներին Իսրայելում և Քուվեյթում: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը՝ վկայակոչելով Իսլամական Հանրապետության բանակի հայտարարությունը։
Իրանի բանակը նշել է, որ գնդակոծության տակ են հայտնվել Իսրայելում ԱՄՆ 512-րդ ռազմակայանի ռադիոտեղորոշման կայանը, ինչպես նաև ԱՄՆ հավաքման կենտրոններն ու սարքավորումների պահեստները Քուվեյթի Ալ Ադիրի ճամբարում:
Իր հերթին, Fars գործակալությունը հայտնել է, որ Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը հրթիռներով և անօդաչու թռչող սարքերով հարված է հասցրել Քուվեյթում Ալ Ադիրիի ամերիկյան ուղղաթիռային ռազմակայանին։
Իսրայելն էլ հայտարարել է, որ լայնածավալ հարձակումների ալիք է սկսել Իրանի մայրաքաղաք Թեհրանի, Սպահանի և Իրանի հարավային շրջանների ուղղությամբ։ Ականատեսները հայտնել են Թեհրանում նոր ավիահարվածների մասին։

Иран объявил о нанесении ударов по американским объектам в Израиле и Кувейте
Иран нанес удары беспилотниками по американским целям в Израиле и Кувейте. Как передает “Арменпресс”, об этом сообщает ТАСС со ссылкой на заявление армии исламской республики.
Иранская армия отметила, что под удар попала радиолокационная станция 512-й американской военной базы в Израиле, а также американские центры сбора и склады оборудования в лагере Аль-Адири в Кувейте.
Агентство Fars сообщило, что Корпус стражей исламской революции нанес удары ракетами и беспилотниками  по американской вертолетной базе Аль-Адири в Кувейте.
Израиль, в свою очередь, объявил о начале масштабной волны атак в направлении иранской столицы Тегерана, Исфахана и южных регионов Ирана.