Լիբանանում իսրայելական հարվածներից նոր զոհեր ու վիրավորներ են գրանցվել
Լիբանանի առողջապահության նախարարությունը հայտնել է, որ  Լիբանանի Սուր շրջանի Թայր Դեբբա գյուղաքաղաքի վրա իսրայելական հարձակումների հետևանքով նախնական տվյալներով զոհվել է 3, վիրավորվել՝ 15 քաղաքացի: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է Լիբանանի Ազգային լրատվական գործակալությունը (NNA):
Փրկարարական և փլվածքների հեռացման աշխատանքները դեռևս շարունակվում են:
Գործակալության փոխանցմամբ՝ իսրայելական ուժերը թիրախավորել են Լիբանանի հարավային մի քանի տարածք, ինչպես նաև Բեյրութի հարավային արվարձանը։
Իսրայելի պաշտպանության բանակն իր Telegram ալիքում հայտնել է, որ Բեյրութում հարվածել է լիբանանյան «Հեզբոլլահ» շարժմանը պատկանող ենթակառուցվածքներին։
Իր հերթին, «Հեզբոլլահ»-ը հայտարարել է, որ երկու անգամ թիրախավորել է ալ-Ադայսա սահմանային բնակավայրում գտնվող իսրայելական ուժերին, ինչպես նաև Այթարուն բնակավայրի ուղղությամբ շարժվող իսրայելական ուժերին։
Իսրայելի և «Հեզբոլլահ»-ի միջև ռազմական գործողություններ են սկսվել Իրանի դեմ փետրվարի 28-ին ԱՄՆ-ի և Իսրայելի կողմից մեկնարկած հակամարտության ֆոնին։ Լիբանանի առողջապահության նախարար Ռաքան Նասեր ադ-Դինը հայտարարել է, որ մարտի սկզբից Լիբանանի դեմ Իսրայելի կողմից շարունակվող ագրեսիայի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 394-ի, իսկ վիրավորներինը՝ 1130-ի։

В Ливане в результате израильских ударов погибли 3, ранены 15 мирных жителей
Министерство здравоохранения Ливана сообщило, что, по предварительным данным, в результате израильских атак на деревню Таир Дебба в регионе Сур в Ливане погибли 3 мирных жителя и 15 получили ранения. Об этом, как  сообщает «Арменпресс», передает Ливанское национальное информационное агентство (NNA).
Спасательные работы и разбор завалов продолжаются.
По данным агентства, израильские силы обстреляли несколько районов на юге Ливана, а также южные пригороды Бейрута.
Армия обороны Израиля сообщила в своем Telegram-канале, что нанесла удары по инфраструктуре, принадлежащей ливанскому движению «Хезболла», в Бейруте.
Со своей стороны, «Хезболла» заявила, что дважды обстреливала израильские силы в приграничном городе Аль-Адайса, а также израильские силы, продвигавшиеся к городу Айтарун.
Боевые действия между Израилем и «Хезболлой» начались 28 февраля на фоне конфликта, развязанного Соединенными Штатами и Израилем против Ирана. Министр здравоохранения Ливана Ракан Насер ад-Дин заявил, что число погибших в результате продолжающейся израильской агрессии против Ливана с начала марта достигло 394 человек, еще 1130 получили ранения.