Լիբանանում իսրայելական հարվածներից նոր զոհեր ու վիրավորներ են գրանցվել
Լիբանանի առողջապահության նախարարությունը հայտնել է, որ  Լիբանանի Սուր շրջանի Թայր Դեբբա գյուղաքաղաքի վրա իսրայելական հարձակումների հետևանքով նախնական տվյալներով զոհվել է 3, վիրավորվել՝ 15 քաղաքացի: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է Լիբանանի Ազգային լրատվական գործակալությունը (NNA):
Փրկարարական և փլվածքների հեռացման աշխատանքները դեռևս շարունակվում են:
Գործակալության փոխանցմամբ՝ իսրայելական ուժերը թիրախավորել են Լիբանանի հարավային մի քանի տարածք, ինչպես նաև Բեյրութի հարավային արվարձանը։
Իսրայելի պաշտպանության բանակն իր Telegram ալիքում հայտնել է, որ Բեյրութում հարվածել է լիբանանյան «Հեզբոլլահ» շարժմանը պատկանող ենթակառուցվածքներին։
Իր հերթին, «Հեզբոլլահ»-ը հայտարարել է, որ երկու անգամ թիրախավորել է ալ-Ադայսա սահմանային բնակավայրում գտնվող իսրայելական ուժերին, ինչպես նաև Այթարուն բնակավայրի ուղղությամբ շարժվող իսրայելական ուժերին։
Իսրայելի և «Հեզբոլլահ»-ի միջև ռազմական գործողություններ են սկսվել Իրանի դեմ փետրվարի 28-ին ԱՄՆ-ի և Իսրայելի կողմից մեկնարկած հակամարտության ֆոնին։ Լիբանանի առողջապահության նախարար Ռաքան Նասեր ադ-Դինը հայտարարել է, որ մարտի սկզբից Լիբանանի դեմ Իսրայելի կողմից շարունակվող ագրեսիայի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 394-ի, իսկ վիրավորներինը՝ 1130-ի։

At least three civilians were killed and another 15 wounded in renewed Israeli strikes targeting Lebanon, according to the Lebanese National News Agency.
The casualties were reported in Tayr Debba, a municipality in the Tyre District in the South Governorate.
Rescuers are still searching the rubble for potential survivors.
According to the news agency, the Israeli military also targeted several southern parts of Lebanon, as well as the southern suburbs of Beirut.
Israel says it is targeting Hezbollah infrastructure.
Hezbollah, in turn, said it had hit Israeli forces stationed in Al-Aadaissah and those advancing towards Aitaroun.
The U.S. and Israel launched what they described as a preemptive strike against Iran on February 28, claiming that Tehran was developing a nuclear weapon and posing a threat—an allegation Iran has denied. In response, Iran launched counterattacks, firing missiles and drones at Israel, as well as at U.S. assets and other targets across the Middle East. Israeli strikes in Lebanon began amid the operations.
According to Lebanese authorities, 394 people have been killed and 1,130 wounded in the Israeli strikes.