Աբու Դաբիում անօդաչու թռչող սարքի բեկորներից 6 մարդ է վիրավորվել
Աբու Դաբիի իշխանությունները հայտնել են, որ հակաօդային պաշտպանության համակարգերի կողմից անօդաչու թռչող սարքերի հաջող որսալուց հետո երկու վայրում բեկորներ են ընկնել, որի հետևանքով 6 մարդ է վիրավորվել։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է Աբու Դաբիի լրատվական գրասենյակը։
«Միջադեպի հետևանքով Պակիստանի և Նեպալի վեց քաղաքացի ստացել է թեթև և միջին ծանրության վնասվածքներ», - նշված է հաղորդագրության մեջ։
Գրասենյակը հայտնել է, որ միջադեպը տեղի է ունեցել մայրաքաղաքի ICAD II արդյունաբերական գոտում։ Այն գտնվում է ալ-Դաֆրա ավիաբազայի մոտ, որտեղ տեղակայված են ամերիկյան ուժերը։
Փետրվարի 28-ին Միացյալ Նահանգները և Իսրայելը «կանխարգելիչ» ռազմական գործողություն են սկսել Իրանի դեմ: Սպիտակ տունը հարձակումը հիմնավորել է Թեհրանից բխող հրթիռային և միջուկային սպառնալիքներով:
Իրանը պաշտոնապես հայտարարել է, որ հարձակումներ է իրականացնելու Մերձավոր Արևելքում ամերիկյան ռազմաբազաների վրա՝ ի պատասպան ԱՄՆ-ի և Իսրայելի կողմից սկսված ռազմական գործողությունների։

В Абу-Даби шесть человек получили ранения в результате падения обломков беспилотника
Власти Абу-Даби сообщили, что после успешного перехвата беспилотников системами ПВО обломки упали в двух местах, ранив шесть человек. “Арменпресс” передает об этом со ссылкой на информационное бюро Абу-Даби.
“В результате инцидента шесть граждан Пакистана и Непала получили травмы легкой и средней тажести”, — говорится в сообщении.
Инцидент произошел в промышленной зоне ICAD II столицы, расположенной недалеко от авиабазы Аль-Дафра, где дислоцированы американские войска.
С 28 февраля США и Израиль наносят удары по Ирану, называя это “превентивным” ударом. Они утверждают, что Иран разрабатывает программу баллистических ракет большой дальности и стремится к созданию ядерного оружия. Тегеран отрицает эти обвинения и отвечает ударами по Израилю, а также по американским военным базам и энергетическим объектам на Ближнем Востоке.