Իսրայելը պատրաստվում է մի քանի օր տևող հակամարտության Իրանի հետ. իսրայելցի պաշտոնյա
Իսրայելցի պաշտոնյայի խոսքով՝ փետրվարի 28-ի առավոտյան Իրանին հասցված հարվածները, որոնք իրականացվել են ԱՄՆ-ի հետ համատեղ, թիրախավորել են Իրանի ռեժիմի օբյեկտները և ռազմական օբյեկտները։
Ավելի վաղ Իսրայելի ԱԳ նախարարությունը տեղեկացրել էր Իրանին կանխարգելիչ հարված հասցնելու մասին։
Ասվել էր, որ Իրանին կանխարգելիչ հարված է հասցվել՝ Իսրայելին սպառնացող վտանգը չեզոքացնելու նպատակով։ Հաղորդվել էր նաև, որ Իսրայելի պաշտպանության նախարարը երկրում արտակարգ դրություն է հայտարարել։
Իսրայելի պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը հայտնել էր, որ  փոխվել են բնակչության համար նախատեսված ուղեցույցները։ Արգելվել են հավաքները և ձեռնարկությունների աշխատանքը, ինչպես նաև կրթական գործունեությունը։
Իրանական լրատվամիջոցներն էլ հայտնել էին Թեհրանում, սպահանում և մի շարք այլ քաղաքներում պայթյունների մասին։
Նշվել էր, որ Թեհրանում երեք պայթյուն է գրանցվել։ Մասնավորապես, իրանական Fars լրատվական գործակալությունը հայտնել էր, որ իսրայելական մի քանի հրթիռ ընկել է Իրանի մայրաքաղաքի վրա։

Израиль готовится к конфликту с Ираном, который продлится несколько дней: израильский чиновник
По словам израильского чиновника, удары по Ирану утром 28 февраля, нанесенные совместно с США, были направлены на объекты иранского режима и военные объекты.
Ранее Министерство иностранных дел Израиля сообщило о превентивном ударе по Ирану.
Сообщалось, что превентивный удар по Ирану был нанесен с целью нейтрализации угрозы для Израиля. Также сообщалось, что министр обороны Израиля объявил чрезвычайное положение в стране.
Пресс-служба Министерства обороны Израиля объявила об изменении рекомендаций для населения. Запрещены собрания, коммерческая деятельность, а также образовательная деятельность.
Иранские СМИ также сообщили о взрывах в Тегеране, Исфахане и ряде других городов.
Отмечалось, что в Тегеране было зафиксировано три взрыва. В частности, иранское информационное агентство Fars сообщило, что несколько израильских ракет упали на иранскую столицу.