«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության նախընտրական ցուցակի առաջին համարը կլինի Նարեկ Կարապետյանը
Հայաստանում կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններում «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության նախընտրական ցուցակի առաջին համարը կլինի «Մեր ձևով» շարժման համակարգող Նարեկ Կարապետյանը՝ անցումային համակարգողի կարգավիճակով։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Գոհար Մելոյանը։
««Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության ցուցակի 1-ին համարում հանդես կգա Նարեկ Կարապետյանը՝ անցումային համակարգողի կարգավիճակով»,- գրել է Մելոյանը։
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության համագումարի ժամանակ հայտարարվել է, որ առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններում նորաստեղծ քաղաքական ուժի վարչապետի թեկնածուն կլինի կուսակցության նախագահ Սամվել Կարապետյանը։ Սամվել Կարապետյանը, սակայն, Հայաստանի գործող օրենսդրությամբ չի կարող լինել ո՛չ պատգամավորի, ո՛չ վարչապետի թեկնածու, քանի որ չի համապատասխանում ՀՀ Սահմանադրության 148-րդ հոդվածով պատգամավորի և կառավարության անդամի թեկնածուի համար սահմանված պահանջներին։ Սամվել Կարապետյանը, բացի Հայաստանի քաղաքացիությունից, ունի նաև այլ երկրների քաղաքացիություն, իսկ ՀՀ Սահմանադրության 148-րդ հոդվածը սահմանում է, որ պատգամավորի թեկնածու կարող է լինել 25 տարին լրացած, վերջին 4 տարում միայն Հայաստանի քաղաքացի հանդիսացող, վերջին 4 տարում մշտապես Հայաստանում բնակված անձը։  Կուսակցության համագումարի ընթացքում հայտարարվել  էր, որ «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությունը ընտրություններում հաղթելու և խորհրդարանում մեծամասնություն ստանալու դեպքում հանդես կգա օրենսդրական փոփոխություններով, որոնց արդյունքում Սամվել Կարապետյանը կկարողանա ստանձնել վարչապետի պաշտոնը։ Համագումարի ընթացքում հրապարակվել էին մի խումբ սահմանադրագետների կարծիքներ այն մասին, որ ՀՀ Սահմանադրության 148-րդ հոդվածը անփոփոխելի հոդված չէ, և հնարավոր է Ազգային ժողովի քվեարկությամբ՝ առանց համապետական հանրաքվեի, փոփոխություններ կատարել այդ հոդվածում։

Первым номером предвыборного списка партии “Сильная Армения” будет Нарек Карапетян
На предстоящих парламентских выборах в Армении первым номером в предвыборном списке партии “Сильная Армения” будет координатор движения “По-нашему” Нарек Карапетян, выступая в статусе переходного координатора.
Как передает “Арменпресс”, об этом на своей странице в Facebook сообщила Гоар Мелоян, член партии “Сильная Армения”.
“Первым номером списка партии “Сильная Армения” будет Нарек Карапетян в статусе координатора переходного периода”,-написала Гоар Мелоян.
На съезде партии “Сильная Армения” было объявлено, что кандидатом на пост премьер-министра от вновь созданной политической силы на предстоящих парламентских выборах станет председатель партии Самвел Карапетян. Однако Самвел Карапетян не может быть кандидатом ни на пост депутата, ни на пост премьер-министра в соответствии с действующим законодательством Армении.  Его кандидатура не соответствует требованиям, изложенным в статье 148 Конституции Республики Армения на кандидатство в депутаты НС и члена правительства. Самвел Карапетян, помимо армянского гражданства, имеет также гражданство других стран, а статья 148 Конституции РА предусматривает, что кандидатом в депутаты может быть лицо, достигшее 25 лет, являющееся гражданином Армении в течение последних 4 лет и постоянно проживающее в Армении в течение последних 4 лет. На съезде было объявлено, что в случае победы партии “Сильная Армения” на выборах и получения большинства в парламенте она внесет законодательные поправки, в результате которых Самвел Карапетян сможет занять пост премьер-министра. Были сделаны заключения группы экспертов по конституционному праву, согласно которым статья 148 Конституции РА не является неизменной, и внесение поправок в эту статью возможно путем голосования в Национальном Собрании без проведения общенационального референдума.