ԱՄՆ-ՌԴ-Ուկրաինա բանակցությունների նոր փուլը տեղի կունենա հաջորդ շաբաթ. Պեսկով
Ռուս-ուկրաինական հակամարտության ավարտի շուրջ բանակցությունների հաջորդ փուլը նախատեսված է հաջորդ շաբաթ. Կրեմլը կտեղեկացնի ճշգրիտ ամսաթվի մասին։ Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է «ՌԻԱ Նովոստի» գործակալությունից, այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
«Կա պայմանավորվածություն, որ այն իսկապես տեղի կունենա հաջորդ շաբաթ։ Մենք ձեզ կտեղեկացնենք վայրի և ճշգրիտ ամսաթվերի մասին։ Բայց դա իսկապես կլինի հաջորդ շաբաթ», - լրագրողների հետ զրույցում հայտնել է Պեսկովը։
Ավելի վաղ POLITICO-ն իր աղբյուրներին հղումով հայտնել էր, որ Ռուսաստանի, ԱՄՆ-ի և Ուկրաինայի միջև ռուս-ուկրաինական հակամարտության կարգավորման հարցով հաջորդ եռակողմ հանդիպումը կարող է տեղի ունենալ հաջորդ շաբաթ Մայամիում կամ Աբու Դաբիում։
Եռակողմ բանակցությունների երկրորդ փուլը տեղի է ունեցել փետրվարի 4-5-ին Աբու Դաբիում։ Հանդիպման արդյունքում Մոսկվան և Կիևը ռազմագերիների փոխանակում են կատարել «157-157-ի դիմաց» ձևաչափով։
ԱՄՆ-ՌԴ-Ուկրաինա բանակցությունների առաջին փուլը տեղի էր ունեցել կրկին Աբու-Դաբիում, հունվարի 23-24-ը։

Следующий раунд переговоров по Украине планируется на следующей неделе: Песков
Следующий раунд переговоров по урегулированию российско-украинского конфликта запланирован на следующую неделю. Точную дату объявит Кремль. Как передает “Арменпресс” со ссылкой на “РИА Новости”, об этом заявил пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков.
“Следующий раунд переговоров по Украине планируется на следующей неделе. По месту и точным датам мы вас сориентируем. Но, действительно, это будет следующая неделя”, — сказал Песков журналистам.
Ранее POLITICO со ссылкой на свои источники сообщал, что следующая трехсторонняя встреча России, США и Украины по урегулированию российско-украинского конфликта может состояться на следующей неделе в Майами или Абу-Даби.
Второй раунд трехсторонних переговоров прошел 4-5 февраля в Абу-Даби. По итогам встречи Москва и Киев обменялись военнопленными в формате “157 на 157”.