ԲՏԱ նախարարը հայտնեց, թե երբ Հայաստանում կակտիվանա YouTube-ի դրամայնացումը
«Արմենպրես»- ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնեց ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Մխիթար Հայրապետյանն ԱԺ-կառավարություն հարցուպատասխանին՝ անդրադառնալով ԱՄՆ փոխնախագահի այցի, հայ-ամերիկյան համագործակցության վերաբերյալ հարցին:
Երևանում տեղի է ունեցել Հայաստան-ԱՄՆ տեխնոլոգիաների և նորարարության առաջին գագաթաժողովը: Հայրապետյանի խոսքով՝ օրերի ընթացքում հասցրել են հրավիրել ԱՄՆ-ից խոշոր տեխնոլոգիական ընկերությունների տարբեր ներկայացուցիչների:
«ԱՄՆ գործընկերները փոխանցեցին, վերահաստատեցին Google ընկերության՝ վաղ առավոտյան արած հայտարարությունը: Հայաստանում, ամենայն հավանականությամբ, ապրիլի վերջին, մայիսի սկզբին կակտիվացվի դրամայնացնումը (մոնետիզացիան): Այսինքն՝ YouTube-ի գործընկերային փաթեթը կակտիվացվի Հայաստանում»,-ասաց նախարարը:

YouTube monetization in Armenia expected to launch in late April–early May
YouTube monetization in Armenia is expected to be activated in late April or early May, Armenia’s Minister of High-Tech Industry said during the Parliament–Cabinet Q&A session, referring to the visit of the US Vice President and Armenian-American cooperation.
The first Armenia–US Technology and Innovation Summit was held in Yerevan. According to Minister Hayrapetyan, over the past few days they have managed to invite various representatives of major US technology companies.
US partners conveyed and reaffirmed a statement made by Google earlier in the day. "In Armenia, monetization will most likely be activated in late April or early May. In other words, the YouTube Partner Program will become available in Armenia," the minister said.